Як вивести жувальну гумку з одягу.

Жувальна гумка - невід'ємний атрибут сучасного життя. Її рекомендують жувати після їди, вона освіжає подих і взагалі, по завіреннях виробників, незамінна річ. Але є у неї одна вкрай неприємна особливість - якщо жувальна гумка потрапила на одяг, видалити її звідти буде дуже важко. Але все-таки можливо.
Вам знадобиться
  • - спреї-плямовивідники
  • - ацетон
  • - рідина для зняття лаку
Інструкція
1
Насамперед спробуйте вивести жувальну гумку з одягу холодом. Для цього спробуйте заморозити річ в морозилці або, якщо (на дворі зима) - на вулиці. Як і всяка інша гумка, жуйка на морозі ствердіє і її буде неважко відчистити. Великі речі можна спробувати відчистити за допомогою шматочка льоду, який потрібно накласти на пляму жувальної гумки.
2
Якщо цей спосіб з яких-небудь причин неприйнятний, можна спробувати протилежний - видалення нагрівом. Перший варіант - накладіть на пляму шматочок тканини і пропрасуйте його праскою. Жувальна гумка від нагріву прилипне до тканини, після чого її можна видалити. Якщо ви боїтеся зіпсувати свою річ праскою, можна зробити по-іншому. Лейте тонкою цівкою окріп на жувальну гумку і одночасно відтирати її старою зубною щіткою. Як правило, після цього забруднення виводиться без сліду.
3
Якщо тканина забрудненої речі не боїться розчинників, можна спробувати з їх допомогою вивести жувальну гумку з одягу. Перед їх застосуванням нанесіть краплю обраного розчинника на непомітний ділянку тканини і поспостерігайте реакцію тканини на рідину. Якщо тканина не пошкоджена, то його можна застосовувати. Найкраще з цим завданням справляється толуол, до того ж він менш агресивний по відношенню до тканин.
4
Трохи гірше з цим завданням справляється звичайна безацетоновая рідина для зняття лаку, зате вона абсолютно безпечна в застосуванні. На крайній випадок цілком згодиться звичайний ацетон. Є у продажу і спеціальні спреї-плямовивідники, які добре справляються з подібними забруднювачами.
5
І найбільш оригінальний спосіб видалення жувальної гумки - власне жувальною гумкою. Якщо пляма ще свіже і не дуже сильно вбралося в тканину, то його можна видалити іншим шматочком свіжої жувальної гумки.