Як відкрити салон масажу.

Останнім часом люди почали приділяти все більше часу своєму здоров'ю і зовнішньому вигляду. Реагуючи на активний попит, в російських містах почали швидко з'являтися масажні кабінети і SPA- салони , в яких люди можуть не тільки підправити своє здоров'я, але і розслабитися після важкого робочого дня. Для того щоб відкрити власну масажну студію, від вас не потрібно особливих вкладень. Крім того, згідно з прогнозами експертів, хороший салон масажу окупиться вже через пару місяців.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили відкрити салон масажу, то вам потрібно підібрати відповідне приміщення. Згідно зі статистикою, більшість людей відвідують масажні кімнати не за медичними показаннями, а заради задоволення і гарного самопочуття. Таким клієнтам важливо, щоб салон масажу знаходився недалеко від будинку, бажано в сусідньому будинку. Саме тому відкривати масажний кабінет краще в спальному районі і добре, якщо це буде район елітної забудови. Що стосується площі приміщення, то тут все залежатиме від ваших амбіцій. У приміщенні повинна поміститися як мінімум одна кімната для масажних процедур (не надто тісний, інакше відвідувачі будуть почувати себе незатишно), приймальня і кімната адміністратора. Оптимальна площа для масажного салону - 80-100 м?.
2
Другий етап - це підготовка приміщення та закупівля обладнання. Згідно нормам СЕС, стіни кабінету повинні бути покриті або шпалерами, що миються, або плиткою. В салоні масажу повинна обов'язково бути присутнім ванна кімната з санвузлом. На придбання обладнання особливих коштів не потрібно: вам знадобиться пара масажних столів, пара крісел, а також переносний стіл для надання послуг на дому. Крім того, вам необхідно буде акуратно обставити приймальню. Для надання масажних послуг вам будуть потрібні спеціальні масла. Придбати їх можна оптом в спеціальних професійних магазинах.
3
Успіх того чи іншого масажного кабінету в чому залежить від підібраного вами персоналу. Основна увага необхідно приділити підбору масажиста. Хороші масажисти зазвичай ведуть приватну практику, але можуть погодитися на роботу в салоні за хорошу стабільну зарплату. Як варіант - ви можете переманити масажиста з іншого салону за рекомендаціями його клієнтів. Вибираючи масажиста для свого салону, зупиніться на спеціалісті широкого профілю. Чим більшим набором технік володітиме масажист, тим краще, адже один і той же вид масажу швидко набридає клієнтам. Для відкриття салону досить буде відібрати двох зарекомендували себе масажистів, які працюватимуть позмінно. Крім масажистів, не забудьте взяти на роботу адміністратора і бухгалтера, якщо, звичайно, ви не готові взяти на себе ці функції.
4
Щойно салон масажу почне роботу, вам необхідно буде зайнятися його рекламою. Експерти рекомендують повісити над входом помітну вивіску, яка зацікавить жителів сусідніх будинків. Крім того, ви можете розклеїти оголошення на під'їздах навколишніх будинків і розкласти листівки по поштових скриньках. Найефективнішим засобом залучення клієнтів, згідно експертам, є сарафанне радіо.
Корисна порада
- хороший салон масажу окупається через 3-4 місяці; - вартість одного сеансу масажу варіюється від техніки і кваліфікації масажиста; - салон масажу можна поступово розширити до SPA центру або косметологічного салону.
Масаж - дуже затребувана процедура. Крім лікувального попитом користується масаж косметичний, розслабляючий, тонізуючий. Цю популярну послугу можна зробити основою прибуткового бізнесу . Відкрийте невеликої масажний салон, який згодом можна буде розвинути в повноцінну мережу.
Вам знадобиться
  • - гроші на розвиток бізнесу;
  • - статус ІП або зареєстрована юридична особа;
  • - ліцензія;
  • - приміщення;
  • - вивіска;
  • - персонал;
  • - обладнання.
Інструкція
1
Вирішіть, які саме послуги ви маєте намір надавати. Лікувальний масаж і мануальна терапія вимагають обов'язкового ліцензування. Зате для масажу розслабляючого і косметичного додаткова дозвільна документація не потрібна. Ви можете запропонувати масаж в комплексі з розслаблюючими ваннами та іншими водними процедурами. Непогана ідея - масажний кабінет при салоні краси.
2
Виберіть відповідне приміщення. Бажано розташуватися на першому поверсі з окремим входом, на жвавій вулиці поруч із зупинками транспорту. Потенційним клієнтам повинно бути зручно добиратися до вашого салону.
3
Придумайте назву салону. Розглядайте перспективу створення мережі - ім'я має бути помітним і легко запам'ятовується. Замовте помітну вивіску.
4
Займіться пошуками персоналу. У маленькому кабінеті достатньо двох масажистів, великий вмістить п'ять і більше фахівців. Розрахуйте, скільки сеансів необхідно для рентабельності вашого салону. Врахуйте, що один масажист здатний обслужити в зміну не більше восьми осіб. Не економте на персоналі - найміть кращих, адже саме від їх кваліфікації та досвіду залежить ваша майбутня прибуток.
5
Придбайте обладнання для салону. Вам будуть потрібні масажні столи, кушетки для відпочинку, ширми, шафи для необхідного приладдя і аксесуарів. Не завадить хороший кондиціонер, пральна машина для обробки інвентарю та іонізатор для створення комфортної атмосфери.
6
Купіть рушники, простирадла, халати і замовте форму для персоналу. Бажано, щоб всі речі були витримані в єдиному стилі. Виберіть косметичні засоби для масажу. Крім базових масел і нейтральних гелів придбайте набори ефірних масел.
7
Продумайте цінову політику. Дізнайтеся розцінки інших масажних салонів, косметичних кабінетів та клінік. Складіть список майбутніх послуг. Обов'язково запропонуйте щось нове, чого поки немає в прейскурантах конкурентів.
8
Займіться просуванням свого салону. Не варто витрачатися на дорогу рекламу в журналах і на телебаченні. Краще складіть цікаву програму лояльності для постійних клієнтів. Продумайте систему маленьких подарунків і бонусів. Беріть участь в галузевих виставках, знайдіть партнерів з суміжних областей, з якими можна проводити спільні рекламні компанії.
9
Не пускайте справи в салоні на самоплив. Контролюйте адміністратора і бухгалтера, влаштовуйте зборів, створюйте в колективі дружню атмосферу. Пильно стежте за якістю послуг. Пам'ятайте - клієнт, який отримав якісну послугу, напевно повернеться, а при нагоді порекомендує ваш салон своїм знайомим.