Як приймати глюкозу. глюкоза Як пити дорослими в таблеткх.

Глюкоза є джерелом цінного харчування. Вона легко засвоюється організмом і підвищує його енергетичний запас. Застосовується як загальнозміцнюючий засіб при різних захворюваннях, пов'язаних з виснаженням організму, є компонентом кровозамещающих і протишокових рідин. Розчини глюкози широко використовуються при гіпоглікемії, інфекційних захворюваннях, хворобах печінки, декомпенсації серцевої недостатності, різних інтоксикаціях, набряках легенів та інших захворюваннях. У медицині широко застосовуються изотонические і гіпертонічні розчини цієї речовини.
Інструкція
1
Изотонические розчини глюкози (4,5 - 5%) застосовуються для заповнення втрат рідини організму при його зневодненні, наприклад, при тривалих проносах, великих крововтратах, або в якості джерела живлення. Глюкоза, розподіляючись в тканинах, виділяє енергію, необхідну для відновлення життєвих сил організму. Ізотонічні розчини глюкози вводяться підшкірно, внутрішньовенно або ректально, у вигляді клізм. У разі використання препарату підшкірно, глюкоза вливається струменево, по 300 -500 мл і більше за одну ін'єкцію. При ректальному введенні - краплинним шляхом, по 200, 500 і 1000 мл. Максимальна кількість споживаного кошти відповідає 2 літрам в день.Прі внутрішньовенному введенні крапельним методом розчин надходить зі швидкістю до 7 мл в хвилину (або 400 мл/год), у обсязі 300 - 500 мл. Добова доза для дорослих також не повинна перевищувати двох літрів.
2
Гипертонические (10, 20, 25 і 40%) розчини глюкози застосовуються для якнайшвидшого виведення токсинів з організму через нирки, а також для відновлення обмінних процесів. При введенні посилюється осмотичний тиск крові, скорочувальна діяльність серцевого м'яза, розширюються кровоносні судини, збільшується діурез. Гіпертонічні розчини вводяться внутрішньовенно струйно, по 10 - 100 мл на одну ін'єкцію. Можливе застосування засобу у вигляді крапельниць. Швидкість введення 10% розчину може досягати до 60 крапель (3 мл) в хвилину. Допустима добова доза при цьому становить 250 -300 мл.
3
При застосуванні глюкози дітям для парентерального харчування перша вводиться доза не повинна перевищувати 6 мг розчину на 1 кг на добу. При наступних введеннях - до 15 мл/кг/сут. Максимально допустимий обсяг рідини при введенні 5% і 10% розчинів для дітей від 2 до 10 кг становить 100 - 165 мл/кг/сут, з вагою від 10 до 40 кг - 45 -100 мл/кг/сут. Швидкість введення глюкози для 5% розчину не може бути більше 10 мл (200 краплях) в хвилину.
Зверніть увагу
Розчини глюкози протипоказані при цукровому діабеті, гіперглікемії, циркуляційних порушеннях, загрозливих набряком мозку та/або легенів, гиперосмолярной комі і інших захворюваннях. Якщо все ж препарат застосовують для хворих діабетом, то його вводять обережно, постійно контролюючи вміст глюкози в крові та сечі.
Корисна порада
Зазвичай при введенні великих доз глюкози для її кращого засвоєння в організмі призначають інсулін у відношенні 1 одиниця кошти на 4 -5 гр глюкози.