Як прищеплювати хурму.

Абсолютна більшість людей знайоме з хурмою, виключно завдяки помаранчевим м'ясистим солодким ягодам з трохи терпким смаком. А між тим, хурма - це субтропічна листяна дерево, що відноситься до сімейства ебенового. Батьківщина хурми - Китай, проте в даний час вона культивується в багатьох країнах світу (більше 200 сортів), в тому числі і в південних районах Росії. Розмноження хурми здійснюється як насінням, так і за допомогою щеплення на сіянцях породи Кавказька і Віргінська. На думку фахівців, якщо ви хочете стати володарем здорового сортового рослини, то обов'язково освоюйте технологію щеплення хурми.
Інструкція
1
Слід пам'ятати, що прищеплювати її потрібно гранично швидко, оскільки вона містить у собі багато дубильних речовин. Оптимальні терміни щеплення методом «живець в розщіп» - січень-лютий або «ниркою» - наприкінці літа. Напередодні щеплення обов'язково приготуйте необхідний матеріал - підщепу (рослина, на яке робиться щеплення), прищепа (щеплений черешок) і інвентар - еластичну стрічку, садовий вар і окуліровочний ніж.
2
При щепленні в розщіп підщепу розщепніть ножем прямо по центру. У щілину вставте розпірку, після чого можете приступати до підготовки прищепи. Знизу держака зробіть два однакових косих зрізу на клин, після чого його можна вставляти в щілину і прибрати розпірку. Бажано, щоб підщепу і прищепа збігалися за розмірами. Не допускайте, щоб пеньок розколовся на частини, а при обмазуванні місця щеплення садовим варом не допускайте його потрапляння в щілину.
3
При щеплення ниркою вам належить провести чотири основних операції. На початку робите Т-подібний розріз кори на підщепі, потім зрізаєте нирки, після чого вставляєте нирки в Т-подібний розріз кори. Останній, четвертий етап - накладення обв'язки. Якщо все зроблено правильно, то через 2-3 тижні після щеплення ви побачите на щеплених живцях хурми зелені пагони.