Як зробити аміачну селітру.

Солі азотної кислоти або селітри мають достатньо широке застосування. Основні дві галузі, в яких затребувана селітра, - це сільське господарство, де азотокіслие солі використовують як добрив. І другий напрямок використання селітр - це виробництво вибухових речовин. Аміачна селітра - ефективне азотне добриво для основного внесення і підгодівлі вирощуваних культур на всіх типах ґрунтів. Найбільший ефект досягається при внесенні аміачної селітри на провапнованих грунтах. Аміачну селітру найлегше купити в господарських магазинах, там вона продається в якості добрив. Але можна спробувати синтезувати її самому.
Вам знадобиться
  • Мідний купорос
  • Нашатирний спирт
  • Нітрат кальцію, або кальцієва селітра
  • Пробірки
Інструкція
1
Береться мідний купорос (його можна купити в господарському магазині) і змішується в пробірці з нашатирним спиртом (продається в аптеці, можна взяти з домашньої аптечки) до злегка синюватого відтінку при цьому випаде осад у вигляді гидрооксида меді.CuSO4 + 2NH4OH => Cu (OH) 2 + (NH4) 2SO4Формули наводяться в спрощеному варіанті, для простоти сприйняття і зрівняння.
2
Наступним моментом є безпосереднє отримання аміачної селітри. Отриманий сульфат амонію ((NH4) 2SO4) змішується з кальцієвої селітрою (яка також купується в господарському магазині) отримуємо осад у вигляді сульфату кальцію. Далі зливаємо розчин з пробірки, в якій міститься аміачна селітра. (NH4) 2SO4 + Ca (NO3) 2 => 2NH4NO3 + CaSO4
Зверніть увагу
Все ж краще купувати аміачну селітру, а не намагатися самостійно отримати її. Солі азотної кислоти є вибухонебезпечними речовинами при недотриманні процесу їх синтезу, яких порушень факторів середовища (температури, тиску, світла). Отримання таких речовин має відбуватися при наявності досвіду роботи з даними солями.