Як знайти дорогу додому.

Знаєте, яку найголовнішу помилку роблять заблукали люди? Вони починають панікувати. А цього в жодному разі робити не можна. Звичайно, в ідеалі, щоб не розгубитися і знайти дорогу додому, треба бути заздалегідь готовим до такої ситуації.
Інструкція
1
Але якщо все ж вас не проінструктували або ви не бачили в цьому гострої необхідності, слід запам'ятати ряд простих правил орієнтування на місцевості. Постарайтеся пригадати, в яку сторону ви рухалися до того, як збилися зі шляху. Поверніть назад.
2
Вам пощастило, якщо у вас є карта, компас, до того ж, ви вмієте ними користуватися. Якщо ні, то стежте за напрямком руху щодо сторін світу. Їх визначте по сонцю і годинах, якщо компаса під рукою немає. Або по моху, корі дерева і мурашникам - стандартний набір рад з підручника ОБЖ.
3
Слідкуйте за рельєфом місцевості. Це важливо. Бо якщо поблизу тече річка, то поруч з нею зазвичай є дороги, які виведуть вас до населеного пункту. Ідіть вниз за течією. А якщо поруч є височини, то підніміться туди і озирніться: може бути, ви побачите який-небудь важливий орієнтир. Прислухайтеся до оточуючих звуків: ви можете вловити звук машини, собачий гавкіт або той шум води. Вони зазвичай добре чутні на далекій відстані.
4
Ваш шлях може зайняти не один день, тоді вам доведеться заночувати в лісі або на відкритому просторі. Спати краще під кедром, так як його густі гілки добре захищають від дощу. Розведіть багаття за допомогою сірників, якщо такі є, або по-старому - силою тертя. Вогонь дасть необхідне тепло і відлякає звірів. Ліс також може бути джерелом прожитку: ягоди, їстівні коріння, гриби. Але якщо ви зовсім не розбираєтеся в них, то краще не ризикуйте своїм здоров'ям або навіть життям. Серед цього видимого достатку їжі зустрічаються і отруйні рослини, ягоди та гриби.
5
Таким чином, щоб опинитися підготовленим до подібної ситуації в лісі, потрібно взяти з собою в планований похід наступне спорядження: карту, компас, годинник, сірники в водонепроникною упаковці, ножик, накидку від дощу, запас продуктів на випадок ночівлі в лісі, мазь від комарів або навіть противомоскитную сітку. І вдалої вам прогулянки!