Як промити газову колонку.

Дії з обслуговування газової колонки, що супроводжуються розбиранням її основних частин, слід проводити тільки при повному відключенні апарату. Всі вентилі на трубах, що подають газ і воду, повинні бути перекриті, також слід вийняти батареї живлення, якщо в колонці використовується п'єзоелемент.
Інструкція
1
Чистка горелкі.Для очищення пальника першим ділом відключіть апарат і перекрийте надходження газу.
2
Демонтуйте ручки, облицювання, зніміть пальник і відключіть від неї колектор. Щіткою зметіть пил з зовнішніх поверхонь пальника і колектора, вологою ганчіркою протріть останній.
3
Невеликим йоржиком прочистите внутрішні частини пальника. Очистіть електроди свічки і датчика наявності полум'я від нагару і зачистите їх контакти. Ретельно промийте внутрішні секції пальника і її поверхню.
4
Прополощіть проточною водою, просушіть і встановіть на місце. Зміст пальника в чистоті захистить теплообмінник від забруднення сажею і збільшить термін експлуатації.
5
Чистка теплообменніка.Прі забрудненні теплообмінника вимагається провести його чистку, а також очищення труб, коли в них утворився накип.
6
Щоб прибрати сажу, потрібно зняти теплообмінник і опустити в гарячий розчин мила або іншого миючого средства.Продержіте деталь 10-15 хвилин і зробите очистку верхньої і нижньої поверхонь м'якою щіткою. Прополощіть сильним струменем води, при необхідності повторіть ці дії.
7
Для ліквідації накипу зніміть теплообмінник і помістити у велику ємність. Підготуйте 10% розчин лимонної кислоти (100 грамів кислоти на 1 літр теплої води). Залийте в трубопровід теплообмінника підготовлений розчин і залиште на 10-15 хвилин, потім злийте. Ретельно промийте трубопровід водою, при необхідності повторіть процес.
Зверніть увагу
В умовах інтенсивної роботи апарату при підвищеній запиленості чистка може знадобитися частіше, ніж один раз на рік. Адже при накопиченні пилу на внутрішніх вузлах і деталях колонки можливо її займання.
Корисна порада
Чистку краще довірити працівникові газової служби. Забороняється застосовувати для очищення миючі засоби агресивної дії або бензин.