Як побудувати дерев'яний будинок.

Досить багато людей займається будівництвом рублених будинків . Справа в тому що такий будинок дуже теплий. До того ж, він будується з дерева, а воно є екологічно чистим природним матеріалом.
Інструкція
1
Для початку потрібно чітко визначитися з товщиною колод. Якщо ви проживаєте в місцевості, де в зимовий час температура не опускається нижче 20 градусів, то можна використовувати колоди товщиною менше 20 сантиметрів. Якщо ж морози бувають до мінус 30 градусів, то найкраще підходять колоди діаметром в 20-22 сантиметри. Ну а якщо температура доходить до мінус 40 градусів, то колоди повинні мати товщину до 26 сантиметрів.
2
Отже, будівельний матеріал готовий до роботи. Горизонтальні ряди, які укладаються один на одного, прийнято називати вінцями. Особливу увагу потрібно видалити нижні вінці, його ще називають окладним. Товщина його повинна бути приблизно на 4 сантиметри більше, ніж товщина всіх інших колод. Класти його необхідно на висоті приблизно 40 сантиметрів від грунту. Заздалегідь подбайте про те, щоб він був добре антісептірован і гідроізольований.
3
Зазвичай на окладних вінець кладуть дошку-прокладку, яка має товщину близько 50 сантиметрів. Вона повинна також бути антисептированную і покрита бітумною мастикою з 3 сторін. Верх і торці дошки можна не покривати. Для гідроізоляції окладного вінця разом з цоколем добре підходить толь або руберойд. Для того щоб забезпечити захист нижньої частини зрубу від вологи, в другому вінці необхідно зробити паз. В нього ж вставляється або смуга покрівельної сталі, або дошка такої ширини, щоб був виступ приблизно на 5 сантиметрів над цоколем.
4
Колоди необхідно укладати один на одного за допомогою пазів, які мають ширину близько 12 сантиметрів. Товщина колоди зазвичай становить 18-20 сантиметрів. Для внутрішніх стін потрібно використовувати колоди, в яких ширини пазів становить 8-9 сантиметрів. Найкраще колоди укладати комлями в різні боки. Щоб отримати щільне з'єднання, по колодах потрібно ударяти дерев'яним молотком до осадження.