Як зваляти рукавиці.

Народна мудрість вчити нас про все дбати заздалегідь. Не зайвим буде застосувати це правило і по відношенню до зимової одязі, а вірніше - до аксесуарів. Уже зараз можна приготувати рукавиці на майбутній сезон. Тим більше що рукавиці не обов'язково довго і наполегливо в'язати по старинці. Можна використовувати техніку мокрого валяння.
Інструкція
1
Для валяння підійде як одноколірна вовна, так і строкатий матеріал. Головне - використовувати продукт однієї і тієї ж марки, щоб не виникли проблеми при з'єднанні шарів вироби.
2
Для валяння підійде як одноколірна вовна, так і строкатий матеріал. Головне - використовувати продукт однієї і тієї ж марки, щоб не виникли проблеми при з'єднанні шарів вироби.
3
Підготуйте робоче місце. Поверхня повинна бути стійкою і рівною, для захисту можна застелити її плівкою або підстелити гумовий килимок.
4
Покладіть викрійку на стіл. За її поверхні розподіліть шерсть, намагаючись не виходити за краї шаблону. Досить буде чотирьох шарів, покладених прядками перпендикулярно один до одного (перший шар горизонтально, другий - вертикально і т.д.) На місце з'єднання великого пальця з долонею і у «горловини» рукавиці покладіть декілька додаткових пасом, щоб зміцнити ці ділянки.
5
Змочіть заготовку теплою мильною водою, зверху закрийте плівкою і недовго (приблизно хвилину) обробляйте віброшліфувальна машинкою. Якщо такої немає, можна «прокатати» рукавицю качалкою. В цьому випадку доведеться витратити більше часу. Коли шерсть буде злегка зчеплена між собою, тобто триматися одним шаром, можна перевертати заготовку з шаблоном.
6
За описаною вище схемою викладіть другу сторону рукавиці (не забуваючи про додаткове зміцнення великого пальця і краю). Її також необхідно обробити машинкою або вручну. Виходять за межі викрійки краю подверніте і при необхідності в місцях заокруглення надріжте.
7
Тепер рукавицю можна звалюють до потрібної щільності машинкою або руками, періодично змочуючи її теплою мильною водою. Коли виріб практично дійде до потрібної кондиції, обполосніть його почергово гарячою і холодною водою. Стискайте і згортайте рукавицю в руках, надіньте її на руку і звалюють погладжують за формою і розміром кисті.
8
Готові рукавиці прополощіть в теплій проточній воді і розкладіть сушитися на рівну поверхню при кімнатній температурі.