Як відучити кота від сухих кормів.

Сухі корми, які наводнили полиці магазинів, із задоволенням їдять майже всі кішки. І дуже добре їдять, звикаючи до такої їжі настільки, що відучити кота від сухих кормів стає вже складно. Багато господарів кішок скаржаться на те, що їхні вихованці відмовляються їсти звичайну котячу їжу, воліючи сухі корми. Відучити кота є тільки сухий корм можливо, але потрібно замінити їх повноцінним харчуванням.
Інструкція
1
Можливо, сухий котячий корм подобається вашому вихованцеві саме тому, що в ньому дійсно міститься все, що необхідно здорової кішці, як стверджує реклама. Виробники додають в корм вітаміни і мінерали, які потрібні тваринам, а самі сухарики ароматізіровани так, щоб викликати у котів апетит. В такому випадку сухі корми найкраще замінити на щось найбільш близьке за смаковими відчуттями та складом: на банкові котячі корми того ж виробника.
2
Додавайте в раціон кота здорову їжу, яка необхідна для підтримки правильного обміну речовин і балансу в організмі тварини. Дорослій коту потрібно день приблизно 100-150 г білкової їжі і близько 50 г вуглеводної. Білкова їжа для котів - це м'ясо, птиця, риба, а також яйця та молочні продукти. Вуглеводна їжа: геркулес, гречка, пророщені зерна. Можна варити геркулес і м'ясо, а потім перекручувати цю суміш в м'ясорубці. Виходить м'ясна каша, яку дуже люблять багато коти. За допомогою такої суміші цілком реально відучити улюбленця від сухого корму.
3
Додавайте в раціон вихованця необхідну кількість вітамінів. Спеціальна трава для кішок, таблетки з вітамінами, можливо, вітамінні ін'єкції - все це допоможе коту подолати залежність від сухого корму і перейти на те харчування, яке ви запропонуєте йому натомість. Дуже легко організувати вітамінний комплекс, пророщуючи овес для кота . Насипте в дерев'яний ящик тирси, накидайте вівса і зволожите тирсу. 7-12 днів, і зелене ласощі можна буде запропонувати коту.
4
Якщо кіт упирається і не їсть нову для неї їжу, дайте йому час. З часом він зголодніє і распробует те, що ви йому пропонуєте. Якщо ж коту дійсно не подобається їжа, якої ви замінюєте йому сухий корм, то підберіть для його меню щось ще. Потрібно щоб ваш вихованець їв свою їжу із задоволенням, а не тільки від голоду і відсутності вибору.
Корисна порада
Якщо ваша кішка ні в яку не бажає вести здоровий спосіб життя і харчуватися тільки корисною котячою їжею, купуйте дорогі і якісні корми преміум-класу. Деякі ветеринари вважають, що вони не шкідливі взагалі, інші просто кажуть, що вони шкідливі набагато менше.
Годування сухими кормами привабливо по всіх параметрах: економить і час, і гроші власника домашньої тварини. Таким кормом вихованець швидко насичується, а великий обсяг пачки дозволяє рідше витрачати гроші на їжу. Тим не менше, більшість сухих кормів небезпечні для здоров'я при постійному їх вживанні.
Інструкція
1
Якщо немає можливості перевести вихованця на звичайне харчування повністю, спробуйте чергувати прийом корму та домашньої їжі. Давати сухий корм краще вранці, коли травлення найбільш активно. У тварини, що вживає сухий корм, повинен бути постійний доступ до чистої води, оскільки сухі корми, розбухаючи в шлунку кішки або собаки, викликають сильну спрагу. Оскільки тварина повинна харчуватися два-три рази на день, другий і третій прийоми їжі вона повинна здійснювати «з господарського столу» - тобто давайте вихованцеві на обід і вечерю те, що їсте самі.
2
Друга схема суміщення звичайного харчування і сухого корму представляє собою змішування улюбленого корму домашнього улюбленця з нормальною їжею в пропорції від? і до? в порядку зменшення. Така схема застосовується, якщо корм лікувальний або просто містить корисні речовини і мікроелементи, і перевести тваринного повністю на повноцінне харчування поки неможливо.
3
Однак якщо ви вирішили відучити тварину від сухого корму повністю, вам доведеться потрудитися. В сухих кормах містяться спеціальні підсилювачі смаку і запаху, які швидко викликають звикання у кішок і собак. Тому доведеться спочатку змішувати корм з домашньою їжею у зазначеній вище пропорції. Потихеньку знижуючи рівень сухого корму в суміші, ви непомітно для тварини переведете його на звичайний раціон харчування.
4
Багато тварин можуть взагалі навідріз відмовлятися від іншої їжі, крім сухого корму при спробі відучити їх. Не варто морити таку кішку або собаку голодом, вважаючи що «зголодніє - все одно з'їсть, що дадуть». Постарайтеся викликати в неї інтерес до нормальної їжі таким способом: пригощайте її чимось смачненьким. Годуєте тварина свіжим м'ясом, попередньо ошпарений окропом, або курячим філе. На такі ласощі вихованець точно спокуситься, а потім поступово почне їсти і все інше.