Як провести різдвяний святвечір.

Святвечором називають день, що передує Різдву Христову. На ньому закінчується чотиритижневий так званий Філіппов пост. У святвечір прийнято весь день утримуються від їжі. Приступити до трапези можна лише після появи на небі першої зірки. У цього дня є свої прикмети і традиції, якими можна скористатися при проведенні родинного свята.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили святкувати цей день, необхідно прикрасити інтер'єр свого будинку, за біблійними традиціям. Стіл обов'язково покрийте білосніжною скатертиною. Серед приготованих частувань поставте посуд з сіном. Цей атрибут можна розглядати як нагадування про те, що Ісус Христос народився в хліву. Страв на столі має бути 12, згідно кількістю апостолів. Згідно цьому запрошуйте парна кількість гостей. Якщо так не виходить, доведеться додати на стіл один порожній прилад.
2
Головною подією в святвечір, безумовно, вважається святкове застілля. Основним блюдом повинно бути сочиво, приготоване з зерен пшениці, замочених у воді. Це символ народження Ісуса. Також треба приготувати кисіль або компот з дозрілих, засушених ягід. У християнстві це порівнюють із закінченням життя. В меню можна додати кутю і печену рибу. Всі страви неодмінно повинні бути пісними і нехай їх кількість не перевищує дванадцять. Знаменитого різдвяного гусака краще приготувати на наступний день. Не забувайте, що до трапези треба приступати з появою першої зірочки. Цей момент в православ'ї вважається народженням Христа.
3
Саме з святвечора починаються колядки. Учасниками цього дійства зазвичай є діти, які приходять в будинку і розважають господарів, отримуючи за це якусь винагороду. Здавна вважалося, що в цей день добро бореться зі злом. Ласкаво кличе колядувати і веселитися, а зло заманює на ворожіння. В альтернативу останнього заняття краще придумайте сокровенне бажання, яке збудеться в разі, якщо ви побачите падаючу зірку.
Зверніть увагу
Гості повинні спробувати все приготовані страви, хоча б по чуть-чуть. Після вечері кутю та деякі страви залишають на столі, так як вважається, що душі померлих родичів теж приходять на свято.
Корисна порада
Страви на стіл повинні подаватися холодними, щоб господиня вдома не відволікалася від самого свята. Виняток становить тільки суп.
Зараз у росіян є можливість відпочивати на Новий рік і Різдво довго - цілих десять днів. Але виникає проблема, як же розподілити час так, щоб провести ці канікули весело і цікаво, і щоб вони запам'яталися на весь рік. Як же правильно організувати свій відпочинок?
Інструкція
1
Якщо ви любите закордонні подорожі і у вас достатньо грошей, придбайте зарубіжний тур на час канікул. При цьому майте на увазі, що вартість такої поїздки в Різдво буде вище, ніж, наприклад, в лютому. Але ви можете заощадити, якщо організуєте подорож самостійно, замовивши квитки на літак і місце в готелі.
2
Якщо ви любите активний відпочинок, подумайте в поїздці на лижний курорт. Вони є і в нашій країні, наприклад, в Сочі або на Алтаї. У такі поїздки добре їздити великою групою, з друзями - в цьому випадку можна заощадити на розміщенні, орендувавши один котедж на кілька людей. Це може обійтися дешевше, ніж індивідуальні номери в готелі.
3
В тому випадку, коли ви залишилися в своєму місті, ви також можете знайти багато цікавих розваг. Ознайомтеся з театральною і концертною програмою. Багато установ культури організують різні тематичні вечори та вистави для дорослих і дітей. Також різні святкові виставки та екскурсії можуть бути в місцевих музеях.
4
Дітей можна розважити походом на різні ранки, багато з яких проводяться вже після Нового року, ближче до Різдва. Також різні святкові вистави організовуються в цирках. У великих міських парках зазвичай встановлюють ялинки, і там ввечері проводяться різні розважальні програми за участю Діда Мороза та Снігуроньки. Вдень же в парках можна кататися на ковзанках і з гірок.
5
Позначте Різдво. До революції саме це свято було одним з головних в календарі. Різдво може бути хорошим приводом ближче познайомитися з православними традиціями російської культури. Для того щоб краще зрозуміти зміст і традиції цього свята, вивчіть те, як він відзначався раніше. Це можна зробити як по книгам, так і за матеріалами різним сайтів, в тому числі православної спрямованості.