Як захищатися від застуди.

Найпоширенішим захворюванням в холодну пору року є застуда. Промочені в сльотаву погоду ноги і переохолодження практично завжди ведуть до хвороби. Справа в тому, що відсутність сонця і вітамінів послаблює наш імунітет, а віруси, на жаль, не дрімають. Дотримання деяких нескладних правил допоможе вам захистити організм і уникнути застуди .
Інструкція
1
Одягайтеся по погоді. Деякі помилково вважають, що, одягнувшись тепліше, ніж потрібно, вони точно не захворіють, адже додатковий шар одягу допомагає уникнути переохолодження. Але це не так! Спітнівши в зайвої кофті, ви будете більш чутливі до найменшого пориву вітру, отже, захворієте навіть швидше, ніж припускаєте.
2
Включіть у свій раціон часник і цибулю, вони є відмінним противірусним засобом. Можна розкласти їх на блюдцях по всій квартирі, тоді вам вдасться захиститися від застуди , навіть якщо хворіє хтось із членів сім'ї.
3
Закладайте в ніс оксолінову мазь. Вона є прекрасним бар'єрним засобом, що перешкоджає проникненню вірусу в дихальні шляхи. Якщо ви віддаєте перевагу обходитися без ліків, змащуйте носові ходи соняшниковою олією. Жирова плівка в носі також добре захистить від мікробів.
4
Приймайте полівітамінні комплекси. Вони допомагають заповнити дефіцит корисних речовин, що благотворно позначається на стані вашого імунітету. Напої, багаті вітаміном С, також є чудовим профілактичним засобом. Чай з лимоном, журавлинний морс і апельсиновий сік додадуть організму сил, як для запобігання застуди , так і для боротьби з нею, якщо ви все-таки захворіли.
5
Займайтеся спортом. Біг, лижі, ковзани, плавання, та й просто тривалі піші прогулянки нададуть позитивний вплив на ваш організм. Це не тільки допоможе вам підтримувати себе в прекрасній формі, але поліпшить сон. А повноцінний, достатній нічний відпочинок необхідний для підвищення опірності організму.
6
Не відвідуйте місця великого скупчення народу, якщо це можливо, звичайно. При можливості користуйтеся особистим транспортом замість громадського, відвідуйте невеликі магазини замість великих гіпермаркетів, утримайтеся від походів в кіно і театр. Із закінченням холодів ймовірність підхопити застуду знизиться, і ви зможете повернутися до нормального ритму життя.
Небезпеки підстерігають людину на кожному кроці і можуть бути дуже різними: повені і пожежі, грабіжники і маніяки, віруси і отруйні гриби, злі собаки і п'яні водії і т.д. Можна скласти довгий список того, чого слід побоюватися людині.
Інструкція
1
Майте на увазі, що небезпека легше попередити, ніж потім з нею боротися. Завжди перевіряйте: чи не забули ви вимкнути будь-які побутові електроприлади, закрутити крани, перекрити газ і т.п. Якщо ви розводили багаття (на дачі або у дворі свого будинку), завжди переконувалися в тому, що він загасили до кінця, заливайте його водою, особливо в жарку пору року.
2
Не відкривайте двері незнайомим людям, особливо, якщо ви - жінка і перебуваєте одна в будинку або квартирі. Не піддавайтеся на вмовляння і не слухайте доводів про те, що до вас прийшли нібито майстра ЖЕКу. Вони без виклику зазвичай не приходять.
3
Якщо вам доводиться йти по вулиці в темний час доби, тримайтеся добре освітлених місць, по можливості ближче до людей, магазинам. Не надягайте викликає одягу, намагайтеся виглядати скромно і непомітно.
4
Не соромтеся прискорити крок або побігти, якщо ви впевнені, що за вами йдуть, різко поверніть на іншу освітлену вулицю, голосно викличте по телефону таксі або міліцію. Якщо в темний час доби назустріч вам рухається галаслива компанія молодих людей, заздалегідь перейдіть на інший бік вулиці.
5
Якщо на вас гавкає агресивна собака, не розмахувати руками і ногами, не робіть різких рухів. Зупиніться, не дивіться їй в очі. Долгий пильний погляд тварини сприймають як виклик. Можна використовувати захисні перцевий балончики-розпилювачі або інші засоби захисту від собак, що продаються в магазинах типу «Мисливець».
6
Придбайте в магазині «Мисливець» газові або перцевий балончики для захисту не тільки від собак, а й від агресивно налаштованих людей. Вони бувають різних видів і, як правило, нейтралізують ворога на деякий час, достатній для того, щоб вам втекти.
7
В невеликих закритих просторах (ліфт, салон автомобіля) замість балончиків краще використовувати такі засоби, як електрошокери, які також продаються в магазинах «Мисливець». Електричний розряд подіє на нападника не кращим чином, агресор може втратити свідомість і перемога буде на вашому боці.
8
Під час ожеледиці утримуйтеся від поїздок на автотранспорті або використовуйте зимову шиповану гуму для автопокришок. При ходьбі по слизьких тротуарах користуйтеся спеціальними накладками на підошви взуття.
9
У жарку пору року будьте особливо обережні з продуктами харчування, якими можна отруїтися. Чи не збирайте і не вживайте в їжу невідомі ягоди і гриби.
10
Повторіть основи безпеки життєдіяльності (ОБЖ) - предмет, який ви колись вивчали в школі. Ви повинні чітко знати, як поводитися під час пожежі або іншої екстреної ситуації. Добре, якщо ви володієте навичками надання першої допомоги.