Як підняти самооцінку підлітку.

Самооцінка сильно впливає на життя людини. І дуже важливо саме в підлітковому віці допомогти дитині розібратися зі своїм рівнем домагань. Психологи стверджують, що низька самооцінка проявляється в тому випадку, коли дитина не відчуває повною мірою любові своїх батьків. Якщо вчасно не допомогти йому, він буде шукати вихід в іншому. Так, багато підлітків починають курити, випивати або впадають в комп'ютерну залежність. Іноді занижена самооцінка ховається за зовнішньою оболонкою - немислимими зачісками, пірсингом. Допомогти дитині в його метаннях, звичайно, можуть тільки батьки.
Інструкція
1
Хваліть свою дитину за будь-які перемоги. Похвала дуже благотворно впливає на самооцінку . Заохочуйте його за всяке прагнення до розвитку, самовираженню. Всі діти талановиті по-своєму, тому не сваріть його за якісь промахи в навчанні або спорті. Якщо у нього щось не виходить, надайте йому допомогу. Нехай дитина відчуває, що ви його любите не за гарні оцінки, а просто за те, що він є.
2
Підтримуйте в підлітку впевненість. Частіше кажіть йому, що ви в нього вірите, що він впорається з будь-якими труднощами. Підкреслюйте, як він змінюється в кращу сторону день від дня.
3
Діти подвійно болісно сприймають критику з боку чужих людей - однокласників, вчителів. Тому, якщо ви бачите, що дитина чимось засмучений, поцікавтеся його справами. Поясніть, що якщо критика справедлива, то його потрібно врахувати, а якщо ні, то просто не загострювати на цьому уваги.
4
Ні в якому разі не перебільшуйте якісь негативні діяння підлітка. Замість фрази «Ти ніколи мене не слухаєш!» Скажіть «Мені здається, що, якби ти прислухався до моїх порад, то це вдалося б тобі ще краще», або закид «Ти поводишся погано!» Замінити на «Я дуже переживаю, коли ти так себе ведеш ».
5
Надавайте дітям право самим вирішувати якісь завдання, наприклад, чим йому зайнятися у вільний час або в яку секцію записатися. Такі самостійні рішення зміцнюють впевненість в собі і піднімають самооцінку .
6
Частіше спілкуйтеся з дитиною, цікавтеся його справами. Не відбуватися черговими фразами, коли він хоче поговорити про життя, поділитися своїми враженнями про що-небудь.
7
Важливо знайти дитині цікаве захоплення і всіляко підтримувати його в цьому. Дитина обов'язково повинен бути хоч в чомусь краще за інших. Постійно підкреслюйте його вміння в цій галузі.
8
Створіть особистий зал слави дитини. Повісьте в цьому місці всі його грамоти, якісь нагороди. Але не перестарайтеся - не перетворюйте це місце в музей.
9
А найголовніше - любите свою дитину і завжди підтримуйте його.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=03SP_yfx3M4
Закон природи говорить: виживають найсильніші. Життя сучасного суспільства будується за аналогічним принципом. Той, хто володіє високою самооцінкою, здатний самореалізуватися в будь-якій сфері. Зате людина, яка недостатньо вірить у свої сили, може залишитися за бортом, незважаючи на знання і талант.
Інструкція
1
Порівнюйте себе і ... себе в минулому. У кожної людини свій шлях, тому не варто рівнятися на інших людей. Інакше невдоволення собою, заздрість і низька оцінка власних здібностей стануть вашими постійними супутниками. А от постійно озиратися назад і стежити за власним ростом - відмінний спосіб повірити в себе. Крім того, це сильний стимул продовжувати вдосконалюватися і досягати нових висот.
2
Відмовтеся від «батога». Якщо ви схильні лаяти себе за будь-який промах, невдачу, поразку, а критичні висловлювання сторонніх людей боляче ранять ваше самолюбство, то вам навряд чи вдасться підняти рівень своєї самооцінки. Намагайтеся ігнорувати неконструктивні зауваження оточуючих, а на свої помилки дивитися досить поблажливо. При цьому не забувайте балувати себе «пряником» навіть за найменші перемоги.
3
Займіться самонавіюванням. Афірмації - позитивні твердження, які здатні змінити ваш погляд на власну особистість, підняти самооцінку . На думку психологів, такі твердження мають бути спрямовані на даний час, але не на майбутнє. В такому випадку результат не змусить себе чекати. Наприклад, «я - унікальна особистість», «люблю і ціную себе», «я гідний найкращого». Ці або інші фрази можна написати на аркуші паперу і повісити поряд з ліжком. Тоді ваш ранок буде починатися з позитивної ноти.
4
Записуйте свої досягнення. Не обов'язково отримувати престижну премію або підніматися на вищий щабель кар'єрних сходів, щоб відчути себе дійсно цікавим і відбувся людиною. Іноді дорога до великого успіху складається з незначних перемог. Позбулися шкідливої звички? Зуміли блискуче захистити проект? Обов'язково фіксуйте такі моменти не тільки в пам'яті, але і на папері. Подібний список надихатиме вас на нові звершення і вселяти віру в себе.
5
Будьте в тонусі. Постарайтеся викроїти хоча б пару годин на тиждень для занять спортом. Фізичні навантаження не тільки зроблять вашу фігуру привабливішою, м'язи міцніше, а руху пластичнее, а й підвищать впевненість в собі. Крім того, в міру інтенсивні тренування підуть на користь вашому здоров'ю.