Як визначити абсолютну висоту гір і рівнин за фізичний карті ?

Відмінності у висоті рельєфу позначаються на фізичній мапі за допомогою кольору. Для того щоб визначити абсолютну висоту якого-небудь ділянки земної поверхні, потрібно порівняти колір відповідного фрагмента карти з шкалою висот і глибин, даної на полях.
Інструкція
1
За абсолютною висоті рівнини підрозділяються на 3 типи. Рівнини висотою до 200 м над рівнем моря (наприклад, Західно-Сибірська рівнина) називаються низменностями і, як правило, позначаються яскраво-зеленим кольором. Рівнини висотою від 200 до 500 м (наприклад, Валдайская) називаються височинами і зазвичай позначаються жовтим кольором. Рівнини висотою від 500 до 1000 м (наприклад, Среднесибирская) - це вже плоскогір'я. Найчастіше вони позначаються світло коричневим кольором. Крім того, є ділянки суші, які розташовані нижче рівня моря (наприклад, південна частина прикаспійської низовини). Такі рівнини позначаються на мапі темно-зеленим кольором, а також може зазначатися їх висота зі знаком мінус.
2
Гірські масиви, як і рівнини , поділяються на 3 типи по абсолютній висоті. Для їх позначення зазвичай вибирається коричневий або червоний колір, причому чим більше висота гір, тим темніше і насиченішим відтінок. Гори висотою до 1000 м (такі як Середній Урал) вважаються низькими і позначаються досить світлим коричневим кольором. Гори висотою від 1000 до 2000 м (наприклад, Урал) називаються середніми і на мапі виглядають більш яскраво. Гори вище 2000 м (наприклад, Кавказ) прийнято називати високими - на мапі вони виглядають темно-червоними.
3
Усередині категорії високих гір також присутній колірне поділ: гори висотою понад 3000 метрів, більше 5000, а також ще більш високі. Крім того, на фізичної мапі чорною точкою позначається найвища вершина кожного гірського масиву, а поруч підписується її назва і абсолютна висота з точністю до метра. За таким же принципом позначаються найнижчі точки нашої планети - найглибші западини.
Корисна порада
Аналогічним чином за допомогою шкали глибин по карті можна визначити глибину світового океану в будь конкретній точці.
Місцезнаходження в просторі будь-якої географічної точки прийнято визначати по її координатами: широті, довготі і висоті. Висота по відношенню до рівня моря і визначає висоту рівнин, гір, будь-якої точки поверхні Землі.
Інструкція
1
Висота над рівнем моря (Альтітуда) - умовна географічна координата місця розташування об'єкта по вертикальній прямій. Гори і яри можуть бути вище і нижче висоти над рівнем моря, за абсолютний нуль же приймається умовна точка поверхні моря. Точно визначити рівень моря неможливо через припливів і відливів, тому зазвичай вираховується середньорічна координата морської поверхні. У Росії за абсолютний нуль Альтітуда прийнято вважати рівень Балтійського моря, певний від нуля Кронштадтського футштока.
2
Самостійне визначення висоти над рівнем моря неможливо для рядового жителя Землі. Ця задача під силу тільки розвідці спеціально навченої геофізичної команди, а з недавнього часу - електронним системам розрахунку координат. Багато комп'ютерні програми допоможуть впоратися із завданням визначення висоти над рівнем моря в домашніх умовах. Наприклад, в програмі "Google Планета Земля" географічні координати (висота, ширина й довжина) відображаються за замовчуванням внизу екрану при русі мишкою. Тобто, варто вам навести курсор на певний географічний об'єкт, програма автоматично визначить його альтітуду.Прібори автомобільної навігації GPS так же мають функцію визначення висоти над рівнем моря.
3
Таким чином, щоб визначити висоту рівнини або будь-якого іншого географічного об'єкта, слід звернутися до професійної допомоги вчених-геофізиків або вдатися до електронних обчисленням супутникової навігації. Самостійно розрахувати дану величину практично неможливо. Висоту конкретної точки на поверхні Земної кулі можна довідатися з академічного географічного видання - наприклад, атласу.
Корисна порада
Цікаві факти. Площа суші, що знаходиться над рівнем моря - 148 021 000 кв. км (148 021 000 кв. миль) .Площадь всіх морів - 362033000 кв. км (139 782 000 миль) .Самая висока точка суші - гора Еверест в Гімалаях, її висота становить 8844,43 метра над рівнем моря.Самий низька ділянка суші - побережжя Мертвого моря, він знаходиться на 417,5 метрів нижче рівня моря.