Як підшити плаття.

Ви практично закінчили шиття сукні - Стачать плечові і бокові шви, обробили край горловини і вшили рукава, залишилося підшити низ вироби. Про те, як це зробити правильно, ви дізнаєтеся, ознайомившись з декількома корисними порадами.
Вам знадобиться
  • швейна машина, спеціальна лапка-рубильник для обробки краю виробу, голки, нитки, кравецькі шпильки.
Інструкція
1
Край сукні можна підшивати різними способам, в залежності від використовуваної тканини і форми краю. Якщо край вироби рівний і плаття зшито з тканини середньої щільності, то його підшивають звичайним стібком і край підрубують шириною 5 см. На сукнях з важко оброблюваних тканин нижній згин слід попередньо замітати або закріпити кравецькі шпильками.
2
У плаття в, зшитих з легких тканин, низ підшивають вузьким швом або закручують його на руках, а край обметують. Не слід закручувати край вироби ширше 4 мм. Найпростішим способом є обметування стібком через край. Чим стібки дрібніше і частіше, тим красивіше готовий шов. На сукнях з тонких тканин край трошки подгибается і обметують частими невеликими стібками. Якщо ви збираєтеся зробити подгибку спеціальними пристосуваннями, то врахуйте, що для цього потрібно достатній досвід. Тільки в цьому випадку краю виробів з тонких або трикотажних тканин будуть рівно підшиті.
3
Для того щоб легко підшити плаття на швейній машині? потрібна спеціальна лапка-рубильник, яка входить в комплект до машинки. Така лапка дуже полегшує роботу, коли потрібно швидко підшити край вироби. Якщо ви робите цю операцію вперше, то краще зробити це на непотрібному шматочку матеріалу. Підігнувши край, його закладають за допомогою нитки, закріпленої на розі в завиток лапки-рубильника таким чином, щоб матеріал заходив в лапку рівно і тканина повністю заповнювала западину.
4
У тих випадках, коли плаття потрібно підшити широким швом, його підрубують на швейній машині за допомогою звичайної лапки. При цьому край сукні подгибают на певну ширину, заметують або проутюживают. Потім край прострочують, добре закладаючи кут.
5
Якщо ви шиєте плаття з щільної товстої тканини, не варто підгинати край, так як тканина складена вдвічі після того, як ви проутюжить виріб, буде друкуватися на лицьовій стороні. В цьому випадку краще відігнути тканину на виворіт один раз і підшити вручну потайним швом або прикріпити стібком-хрестиком.