Як відрізнити курку від півня. Як з курчат дізнатися хто півень хто курка коли їм ще місяць.

Недосвідченій в фермерських справах міському жителю буває досить важко відрізнити дорослу курку від півня, а вже тим більше, якщо йому запропонують розсортувати по підлозі курчат. Однак знайти відмінності не скласти праці, якщо ви знаєте кілька простих хитрощів.
Інструкція
1
Огляньте гребінець - невеликий чубчик на голові курчати. У півня гребінець набагато більший і яскравіше, ніж у курки, він завжди червоний, тоді як у курки він невеликий і блідий. Підборіддя під дзьобом і щоки у півня також мають яскравий і соковитий окрас.
2
Хвіст і крила півня прикрашені різнокольоровими пір'ям, а на ногах над лапками - гострі шпори, якими задерикуватий півень може нанести глибокі рани своєму суперникові. Бійцівські атрибути потрібні півню, щоб привертати увагу курочок. Кури ж володіють бляклими пір'ям: від блідо-бежевого відтінку до звичайного коричневого, землистого кольору.
3
Курка за розміром звичайно в півтора-два рази менше півня. Вага дорослих курей досягає 3 кг, півнів - 4,5 кг. Квочки накопичують менше жирів, а півні по природі своїй повинні мати хороший запас жиру.
4
Пір'я в хвості півня завжди довше і яскравіше, ніж у курки. Як правило, півнячий хвіст - сама відмітна риса гучноголосі сільського співака. Пір'я на шиї теж значно різняться у дорослих птахів різних статей. У півника пір'я на шиї довше, тонше і більш загострені. А пір'ячко у курки короткі і закруглені на кінці.
5
Зверніть увагу на слід, залишений лапою курки і півня. Через те, що задній палець на нозі півня більш короткий і злегка відставлений убік, а бічні пальці стоять широко, відбиток лапи півня має вигляд хреста. У курки відбиток більш компактний, лапка зібрана і спрямована вперед, задня частина менш видається.
6
Ще однією відмінною рисою є характерний крик «ку-ка-рі-ку». Здебільшого курчата пищать, але якщо серед пташенят вже в 2-3 місяці хтось починає голосно верещати і перекрикувати інших, то перед вами, швидше за все, півник.
7
У спілкуванні один з одним кури більш терпимі і спокійні, ніж півні. Останні часто агресивні до себе подібним і навіть до людини.
8
І нарешті, самий вірний і надійний спосіб визначити стать курчати - це здатність нести яйця. Не зумівши за зовнішніми ознаками відрізнити курку від півня, вам залишається тільки чекати до п'яти-шестимісячного віку. Якщо птах починає відкладати яйця - перед вами 100% курка. Якщо ж вона ні в яку не несеться, є дуже велика вірогідність, що це півень.