Як перевірити наднирники. аналіз для перевірки наднирників.

Надпочечники - парні залози ендокринної системи, які відіграють важливу роль в регуляції обміну речовин, а також відповідають за адаптацію організму до несприятливих (стресових) умов.
Інструкція
1
Надпочечники , перебуваючи над нирками, виділяють ряд гормонів, які життєво необхідні організму. Внутрішня частина надниркових залоз (мозкова речовина) виробляє адреналін і норадреналін - так звані "гормони стресу". Зовнішня частина наднирників (кора) виробляє альдостерон, який відповідає за баланс солей в організмі, а також кортизол, який відповідає за обмін білків, жирів і вуглеводів. Також в кірковій шарі виробляються деякі чоловічі статеві гормони - андрогени.
2
При деяких захворюваннях утворення гормонів наднирників порушується, що призводить до залучення в процес гіпофіза і гіпоталамуса, які в наслідок неправильного гормонального балансу починають стимулювати наднирники. В результаті цього їх розмір може збільшиться до 20 разів. Неправильні викид гормонів наднирників загрожує порушенням всього гормонального статусу організму. Саме тому необхідно вчасно діагностувати проблеми, які можуть вити пов'язані з порушенням функції надниркових залоз.
3
Для оцінки стану наднирників лікар може призначити наступні аналізи: кров з вени на кортизол, ДЕА, 17-ОН-прогестерон, АКГТ, тестестерон, аналіз крові на електроліти, аналіз добової сечі на катехоламіни.
4
У разі відхилення гормонів наднирників від норми лікар може призначити аналізи і на інші гормони. Це робиться для того, щоб перевірити наскільки інші органи організму залучені в гормональний збій, а також з'ясувати, чи не є інший орган причиною неполадок у надниркових.
5
При дослідженні надниркових залоз обов'язково призначають ультразвукове дослідження (УЗД) нирок і надниркових залоз.
6
У разі явних відхилень на результатах УЗД лікар може відправити пацієнта на комп'ютерну томографію (КТ) або магнітно-резонансну томографію (МРТ) наднирників.
Зверніть увагу
Аналіз крові на гормони надниркових залоз. Гормони, що виробляються залозами, називають «імунними» або «стресовими». Це пов'язано з тим, що вони модулюють роботу щитовидної залози і збільшують стійкість організму до різних захворювань, стресових ситуацій і порушеннями в роботі різних органів.
Корисна порада
Що Проводяться сьогодні аналізи на гормони надниркових залоз можуть виявити безліч захворювань. Гормон кортизол, який продукується корою наднирників, є гормоном стресу. Коли людина починає відчувати психологічний або фізичний стрес, то цей гормон починає вироблятися корою наднирників.