Як плести широкі фенечки.

Фенічка - символ дружби і любові, привезений з доколумбової Америки спочатку до Європи, а потім і в Росію. Матеріалом для їх виготовлення служать будь-які підручні засоби: нитки, бісер, шкіра, вузькі смужки тканини. Для плетіння широких браслетів ідеально підходить останній варіант, але крім матеріалу, важливо правильно підібрати і спосіб плетіння.
Інструкція
1
Для початку роботи наріжте п'ять однотонних смужок довжиною близько 50 см і шириною 2 см: червону, жовту, зелену, синю, фіолетову. Якщо тканина розсипається, обробіть краю рядком. В цьому випадку смужки повинні бути більш широкими і довгими. Додайте на кожній стороні по 1 см, пропрасуйте.
2
Візьміть смужки в руку і розташуйте на долоні в наступному порядку зліва направо: червона, жовта, зелена, синя, фіолетова. Зауважте вузлик вгорі на відстані 10 см від краю, приколіть його до тканини шпилькою. Замість тканини можна використовувати верстат для плетіння, якщо у вас він є. Закріпіть всі п'ять смужок булавками. Розташуйте вільні кінці так, щоб між ними було достатньо велику відстань і щоб вони не плуталися.
3
Перекиньте фіолетову смужку над синьою і проведіть під зелену. Знову перекиньте поверх жовтою і проведіть під червоною, потім затягніть плетіння. Закріпіть її шпилькою на лівій стороні.
4
Візьміть синю нитку і перекиньте над зеленою, простягніть під жовтою, потім над червоною і під фіолетовою. Затягніть сплетений ряд, стежачи щоб смужки розташовувалися щільно, що не кривилися і не вилазили. Закріпіть зліва, над фіолетовою. Принцип плетіння таких фенечек - поверх однієї, під іншою. Зберігаючи його в кожному ряду, сплетіть всю фенечку, залишивши хвіст в 10 см. Переконайтеся, що довжини вистачає на обхват зап'ястя. Якщо довжини мало, продовжите плетіння. Якщо все гаразд, зав'яжіть вузол на кінці сплетеної роботи.
5
Щоб фенечка стала ще ширше, використовуйте 7, 9, інше непарна кількість смужок. В такому випадку спосіб плетіння трохи зміниться, але принцип залишиться колишнім: крайню справа смужку перекидаєте спочатку над однієї, потім під інший і так до кінця ряду. Експериментуйте з вибором кольору, використовуючи спочатку контрастні тони, а потім схожі.