Як навчити папугу купатися.

Багато папужки дуже люблять купатися. Якщо ви хочете, щоб ваш вихованець регулярно і з задоволенням приймав водні процедури, то необхідно знати, як правильно привчити пташку до води.
Інструкція
1
Найперше, що необхідно засвоїти власнику папугу - купання має бути тільки добровільним. Пташка сама повинна зацікавитися водою, ні в якому разі не намагайтеся запхнути папугу в купалку насильно - так ви тільки сильно налякаєте вихованця і назавжди відіб'є в нього бажання лізти в воду.
2
Якщо ваша птах категорично не хоче купатися в запропонованій купалки, то не варто засмучуватися - можливо, вашої пташці просто не подобається сама конструкція. Спробуйте замінити купалку або запропонуйте папузі звичайну миску або тазик, наповнені водою кімнатної температури. Буває що птахи ігнорують все купалки, зате з задоволенням плескалися під відкритим кухонним краном.
3
Для того щоб папуга почав купатися в перший раз, необхідно привернути його увагу до купалки. Покладіть на її дно улюблену іграшку або дзеркальце. Можна також спробувати покласти в воду щось смачненьке.
4
Якщо ви хочете привчити свого вихованця купатися під краном, то варто акуратно піднести папугу на руці до тонкої струмку ледь теплої води. Як правило, пташки придивляються до водичці, розуміють, що в ній немає нічого страшного, а вже потім пробують купатися.
5
У спекотну погоду можна спробувати спокутувати вихованців у листі салату. Візьміть пучок цієї рослини, рясно змочіть прохолодною водою і покладіть на клітку. Папуги не лише із задоволенням скуштують свіжої зелені, а й викупаються.
6
Під час купання стежте за тим, щоб в квартирі було тепло і не було протягів, адже мокрий папуга може дуже швидко застудитися. Якщо ваш вихованець купається в купалки, то наливайте туди воду, яку можна використовувати для пиття, оскільки багато папуги дуже люблять пити під час прийняття водних процедур.
7
Після купання ні в якому разі не сушіть вихованця феном - різкий перепад температур, а також гаряче повітря можуть бути смертельними для папужки. Якщо ви бачите, що птах сильно намокла і замерзла, то краще посадити її під звичайну настільну лампу, під якою папуга із задоволенням просохне і пригладить пір'ячко.