Як виміряти рівень шуму.

Підвищений рівень шуму впливає на здоров'я людини. Встановлено, що перевищення допустимого рівня шумового впливу веде до підвищення збудливості нервової системи, порушень кровообігу, погіршення пам'яті і сприйняття. Виміру шуму визначаються відповідними стандартами і забезпечуються спеціальними вимірювальними засобами - шумомірами.
Вам знадобиться
  • Шумомер, викрутка
Інструкція
1
Переконайтеся, що вимірювач шуму відповідає вимогам, які висуваються до приладів даного класу точності. Як приклад розглянемо поширений шумомер Testo 815, що відноситься до другого класу точності. У технічному паспорті пристрою повинна бути відмітка про те, що шумомер пройшов метрологічну атестацію у відповідних службах і зазначені основні параметри, що підлягають вимірюванню, граничні значення вимірюваних величин та похибки вимірювання.
2
Встановіть діапазон вимірювань приладу. Проведіть його калібрування, для чого покладіть прилад мікрофоном до калібратору та встановити сукупність 50-100 децибел. Увімкніть калибратор і відкоригуйте показання шумоміра за допомогою викрутки.
3
Встановіть на вимірнику шуму тимчасову затримку. Залежно від характеру вимірюваного шуму встановіть регулятор затримки в одне з двох можливих положень. Перше положення (Fast) застосовується вимірі шуму будівельної техніки та механізмів. Положення Slow використовуйте для вимірювання шуму машин, принтерів, копірів.
4
Задайте час очікування за допомогою спеціальної кнопки на панелі керування приладом. Встановіть при необхідності діапазон виміру шуму. В аналізованому приладі попередньо встановлений діапазон вимірювань становить 32-80 децибел.
5
Перевірте правильність кріплення мікрофона до пристрою, направте його в бік джерела шуму і зробіть вимір. Намагайтеся проводити вимір безпосередньо у джерела шуму, оскільки звук може відбиватися від стін. Людське тіло також є джерелом шуму, тому прилад тримаєте не ближче 50 см від свого тіла.
6
Перегляньте збережені в приладі виміряні параметри шуму, при необхідності занесіть дані в спеціальний блокнот із зазначенням місця, часу вимірювання шуму, а також інших значущих особливостей ситуації, в якої проводилося вимір.