Як замінити точковий світильник.

Провести освітлення в будинку - це ще півсправи, потрібно вміти управлятися з новою технікою. Наприклад, важливо правильно і своєчасно міняти лампи освітлення, і, якщо звичні світильники не викликають, як правило, утруднень, то з точковими доводиться «повозитися»
Вам знадобиться
  • Bзоляціонная стрічка, кусачки для видалення ізоляції, тестер, дриль з довгим свердлом по бетону, обтискні кліщі або звичайні плоскогубці
Інструкція
1
Спочатку обесточьте лінію, до якої світильник підключений і, для більшої надійності, перевірте лінію спеціальним тестером. Після цього розберіть розподільну коробку і від'єднайте дроти. Старий світильник можна знімати.
2
На момент установки новий світильник повинен бути в зібраному вигляді без лампочок. Якщо є необхідність, підготуйте дроти електропроводки і світильника до з'єднання. Потім відкрийте розподільну коробку і з'єднайте дроти між собою таким чином, щоб вони відповідали один одному за кольором. Після з'єднання зробіть обтиск проводів спеціальними кліщами, а сполучені дроти закрийте захисними ковпачками.
3
Провід акуратно укладіть в коробку і встановіть на неї кришку. Конструкція в зборі, можете приступати до установки лампочок. При цьому пам'ятайте, що забороняється встановлювати лампи в світильники , потужність яких більше, ніж вказано на колбі.
4
При зміні згорілої лампочки, на її місце вкрутите точно таку ж або з меншою потужністю. Завершується процес заміни світильника підключенням напруги.
5
При установці в квартирі натяжних стель зміна точкових світильників матиме свої особливості. Напередодні монтажу натяжних стель в місцях кріплення світильників до основної стелі закріпіть спеціальні підвіси з таким розрахунком, щоб низ підвісу був на одному рівні з натяжною стелею. Установку нового світильника проводите тільки після того, як полотно натягнуто.
Нічого вічного не буває. Ось і лампочки мають свій термін служби, а потім перегорають. І якщо господар, а частіше господиня, добре собі уявляють як поміняти лампочку в звичайній стельової люстрі, то в разі потреби заміни лампочки в точковому світильнику часто відбувається деяке замішання: раптом це потрібно робити якось інакше.
Вам знадобиться
  • Лампочка тієї ж форми і того ж розміру цоколя, що і перегоріла.
Інструкція
1
Вимкніть електрику в приміщенні, де знаходиться точковий світильник з вимагає заміни лампочкою - це неодмінна умова, виконавши яку, ви убезпечите себе від можливих ушкоджень електричним струмом. Вимикання можливо зробити шляхом вимикання тумблера автомата захисту мережі, розташованого в електрощитку. Якщо ви не знаєте точно який з цих тумблерів відповідає за відключення електрики саме в потрібному вам приміщенні, то можна визначити це досвідченим шляхом, включаючи і вимикаючи їх по черзі - так, по ЗГАСЛИХ і включити світло в тому чи іншому приміщенні, ви визначите потрібний вам тумблер .
2
Викриття перегоріла лампочку з точкового світильника, здійснюючи руху проти годинникової стрілки. Намагайтеся виконати це акуратно, не пошкодивши самої лампочки. Інакше можна поранитися об її поверхню.
3
Тримайте напоготові цілу лампочку , яку ви збираєтеся ввернути взамін перегорілої. Якщо ви не знали заздалегідь про те, які параметри нової лампочки вам необхідні, то після викручування перегоріли лампочки вам слід взяти її з собою для прикладу при здійсненні покупки нової лампочки в магазині.
4
Укрутіть нову цілу лампочку в точковий світильник, здійснюючи руху за годинниковою стрілкою. Виконайте це акуратно, не закручуючи лампочку занадто туго в основі.
5
Увімкніть відключене раніше вами електрику в тому приміщенні, в якому слід було замінити лампочку , повернувши на місце тумблер автомата захисту мережі. Закрийте електрощиток.
6
Випробуйте правильно ви вчинили заміну лампочки в точковому світильнику, перевівши важіль вимикача в положення "вкл.". При включенні не слід перебувати безпосередньо під точковим світильником, так як у випадку можливого виробничого браку (не можна повністю виключати таку ймовірність) ввернутой вами лампочки, вона може розлетітися на осколки і поранити вас.
Зверніть увагу
Перед заміною лампочки дочекайтеся її повного остигання.
Корисна порада
Якщо ви не наважуєтеся на подібні дії самостійно, то краще запросити професіонала - електрика, який в силу своєї професії вміє робити заміну лампочок.