Як наростити кабель. Як наростити провід в щиті.

В недавні роки проблема нарощування електричних проводів вирішувалася досить просто - кінці проводів накладалися один на інший і потім скручувалися, після чого місце з'єднання ізольованими. Однак такий метод хороший для екстрених випадків, коли потрібно підтримувати електропостачання і немає можливості зробити все відповідно до технічних норм. Існує чотири надійних способу нарощування електричного кабелю.
Інструкція
1
Для реалізації першого способу сходіть в найближчий магазин, де продається електроінструмент, і придбайте клемні затиски колонкового типу. Якщо кабель одножильний, то підійде затиск без притискної планки. Для багатожильних кабелів використовуються затиски з притискною планкою. В цьому випадку кінці проводів обжимаються спеціальними кліщами, щоб в наслідок притискної гвинт не зміг зруйнувати окремі дроти.
2
Другий спосіб передбачає використання так званого бугельного затиску. Вставляєте кінці двох проводів в затиск під притискну планку і закручуєте гвинт. Насічки на ній зроблені таким чином, що руйнують оксидний шар на поверхні дроти, забезпечуючи тим самим велику площу контакту. Можете не сумніватися в надійності даного з'єднання. Конструкція бугельного затиску не дозволить притискного гвинта «розслабитися».
3
Часто доводитися з'єднувати різнотипні дроти. Для їх з'єднання використовуйте спеціальну мідну гільзу. З протилежних сторін вставляєте в гільзу дроти, потім обжимаються її і ізолюєте в місцях з'єднання стрічкою ПВХ. Отриману конструкцію ставите в термоусадочну трубку.
4
Найпростіший і зручний спосіб нарощування кабелю - за допомогою пружинного затиску. Для створення з'єднання просто берете кабель , вставляєте в отвір, де він затискається, але вже без вашої участі. Якщо ви не любите возитися з проводами, то купите пружинний затискач. Сміливо вставляєте в нього навіть «неочищені» дроти і надійне з'єднання готове.