Як розрахувати кроквяну систему. Як правильно зробити кроквяну систему.

Стропильная система будинку є однією з найбільш відповідальних конструкцій при будові, саме тому дуже важливо правильно розрахувати всі навантаження на неї. Як правило, будівельники користуються вже затвердженими нормативами та розрахунками, але якщо ви зводите будинок самостійно, варто прислухатися до рекомендацій отнсітельно правил розрахунку.
Інструкція
1
Найчастіше кроквяна система виготовляється з хвойних порід дерев, таких як сосна, кедр, ялина або модрина, вологість яких не більше 20%. З причини того, що конструкція даху може прийняти на себе будь-які атмосферні опади, в тому числі й агресивні, дерево, з якого виготовлена кроквяна система, додатково обробляється гідрофобними, антисептичними складами і протипожежними просоченнями. Таким чином, при розрахунку кроквяної системи слід враховувати все, навіть дрібниці, як здається на перший погляд. Так в розрахунок слід включити власну вагу даху, погодні, сезонні навантаження, такі як сніг, вітер, дощ, можливі стихійні впливу і т.д.
2
Снігове навантаження проводиться за допомогою розрахунків по формулі S = Sg * m. При цьому Sg - це вага снігу на 1 метр квадратний, а m - це коефіцієнт снігового навантаження на кроквяну систему . Розрахунок проводиться відповідно до карти регіонів. Так, для України, наприклад, Sg - дорівнює 120, для Росії - 180. У свою чергу m повністю залежить від обраного параметра даху, а саме від самого кута нахилу. Так, наприклад, маючи кут нахилу менше 25 град, m дорівнюватиме 1, при нахилі від 25 до 60 град - 0,7, а при куті більше 60 град, m дорівнюватиме нулю, і при розрахунках ця одиниця виміру не враховуватиметься .
3
Вітрова навантаження має розраховуватися залежно від висоти. Проводити розрахунки слід за формулою W = Wo * k. При цьому Wo є нормальною вітрової навантаженням для того чи іншого регіону, а k - це коефіцієнт, який залежить від висоти і характеру місцевості на якій будується будинок. Так, наприклад, для України та Росії (середньої смуги) Wo дорівнюватиме 23. В свою чергу k для будинків більше 5 м у висоту становить 0.5-0.75, а для будівель заввишки від 5 до 10 м k в свою чергу одно 0.75- 1.Только, враховуючи всі ці навантаження, ви правильно справите всі роботи по установці кроквяної системи.