Вита пара: Як обжати правильно.

Кабельними стандартами прийнято дві послідовності розподілу жив в вилці RJ-45: Т568A і Т568B. Відмінністю розподілу жив в вилці полягає тільки розташуванням помаранчевої та зеленої пари - жили цих пар міняються місцями. Обидві схеми розподілу Т568A і Т568B складені таким чином, щоб мінімізувати перекрестие між парами жив.
Вам знадобиться
  • Конектор RJ-45, крімпер (обжимний інструмент), кручена пара.
Інструкція
1
Візьміть в руки крімпер і виту пару . Видаліть якісь ізоляції з кінця кручений пари - приблизно 3 см.
2
Розплетіть оголилися дроти відповідно до необхідної вам схемою. Найчастіше користуються схемою Т568B. Послідовність жив у ній наступна: Біло-Помаранчевий, Помаранчевий, Біло-Зелений, Синій, Біло-Синій, Зелений, Біло-Карі, Коричневий.
3
Потім жили необхідно вирівняти, постаратися якомога щільніше їх стиснути і за допомогою ножа крімпер видалити надлишок провідників, залишивши розплітання приблизно 1 см.
4
На вирівняні жили, акуратно одягнути коннектор, перевірити чи все жили знаходяться в потрібному порядку і чи все засунуті до кінця призначених для них пазів. Ізоляція кабелю також повинна вийти за фіксуючу клямку і теж дійти до упору.
5
Вставте конектор до кінця у відповідний роз'єм крімпер і сильно стисніть ручки інструменту до клацання фіксатора кабелю. Далі витягніть коннектор з уже обжатим кабелем з крімпер і ще раз візуально перевірте правильну черговість жив, а так же до кінця вони доходять.
Зверніть увагу
Не поспішайте при обжимання кабелю, ретельно контролюйте положення жив в коннекторе, уникайте перекосів. Дотримуючись цих нехитрих правил ви позбавите себе від перероблення цієї роботи.
Корисна порада
Для того щоб жили не плуталися в коннекторе і були однакової довжини, ретельно їх розкрутіть, а потім розімніть. Не бійтеся їх зламати. Завдяки таким нехитрим діям ви отримаєте дуже якісне з'єднання.