Як виставити маяки для штукатурки. Як встановити маячки для штукатурення.

Час від часу люди займаються обштукатурюванням поверхонь. Однак не у всіх є достатня кваліфікація штукатура. Щоб отримати рівну і точну штукатурку по вертикалі і горизонталі, стіни і стелі необхідно перевірити. Робиться це за допомогою набивання цвяхів. Вони виступають в ролі маяків.
Інструкція
1
Між маяками треба залишати близько 3 метрів. Далі займіться провешиванием стін. Перший цвях вбийте на відстані 300 міліметрів від стелі і кута стіни. Капелюшок цього цвяха повинна відставати від стіни на ширину штукатурки .
2
Зі капелюшки цього цвяха опустіть висок. Він повинен не доходити до підлоги приблизно на 100 міліметрів. Шнур закріпіть на капелюшку цвяха. Після того, як шнур зупиниться, під нього вбийте другий цвях. Від підлоги цей цвях повинен знаходитися на відстані близько 200 міліметрів.
3
Так само набивають цвяхи для першого маяка, тобто третій цвях вгорі, четвертий внизу. За цими забитим цвяхам натягніть шнур з капелюшка першого цвяха на четвертий, а з капелюшка другого - на третій. Обов'язково перевірте, чи не стосуються шнури поверхні стіни. Якщо торкання все-таки відбувається, то цвяхи потрібно трохи висмикнути зі стіни. Потім виконується вторинна установка по схилу.
4
В середині стіни, яка має довжину 4-5 метрів, встановіть ще один або два маяка. Тобто вбийте ще 2 або 4 цвяха. Шнур натягніть на перший і третій цвях, а після цього вбийте п'ятий і шостий цвяхи.
5
Для пристрою маяків на цвяхи нанесіть вапняно-гіпсовий розчин (також підходить густе гіпсове тісто у вигляді марок) таким чином, щоб він знаходився трохи вище капелюшків цвяхів. Після того, як розчин схопитися, потрібно прибрати його надлишки. Зрізати потрібно до рівня капелюшків цвяхів.
6
Після того, як марки влаштовані, до них потрібно докласти правило. Закріпіть і нанесіть в простір між правилом і стіною розчин. Правило потрібно зняти після того, як розчин схопиться. На поверхні стіни повинна залишитися смуга розчину, яка і називається маяком.
7
Якщо з-під правила виступили надлишки розчину, то їх необхідно зрізати. Раковини на лицьовій стороні маяка обов'язково треба виправити. Виступили з-під правила надлишки розчину зрізають, а раковини на лицьовій стороні маяка виправляють. Маяки є напрямними, по яких буде рухатися правило при розрівнюванні розчину.
Досить часто при ремонті необхідно займатися виставлянням маяків з гіпсової суміші. Дані маяки мають досить багато переваг: по перше, ви можете заощадити гроші на самих маяках, по друге ви заощаджуєте на кількості суміші, при вирівнюванні стіни. Справа в тому, що маяки з гіпсової суміші робляться практично нульової товщини.
Інструкція
1
Для початку необхідно накреслити паралельні вертикальні лінії на самій стіні. Крок повинен бути рівний 2 метрам. Після цього накресліть на поверхні стіни горизонтальні паралельні лінії. Якщо у вас стеля має висоту близько трьох метрів, то досить зробити три лінії: 50 сантиметрів від підлоги, 50 сантиметрів від стелі і третя посередині від цих двох ліній.
2
У тому місці, де відбулося утворення перекрестия, необхідно висвердлити отвори. Необхідні вони для дюбелів. Тепер можете вкручувати саморізи в отвори. Встановіть на кожен з них рівень до підлоги. Тим самим ви можете перевіряти вертикаль. Тепер необхідно поставити рівень-правило на саморіз до підлоги. Зверніть увагу на зазор, який знаходиться внизу між рівнем-правилом і стіною. Якщо ж його немає, то викрутити саморіз. Робіть це до того моменту, поки не з'явиться зазор внизу. Після цього можна виконувати регулювання інших саморізів. Вони повинні знаходитися в одній площині.
3
Після цього необхідно взяти 3 профілю 20х20 і зробити їх довжиною, яка дорівнює відстані від підлоги до стелі. Зробіть суміш і ляпасами нанесіть її на одну з вертикальних ліній від підлоги і до стелі. Врахуйте, капелюшки від саморізів повинні бути відкриті. Потім візьміть профіль і втисніть його в суміш таким чином, щоб він уперся в саморізи.
4
Далі потрібно рівень-правило вставити в профіль. З його допомогою проконтролюйте площину і рівень виставленого маяка. Потім зніміть надлишки суміші з боків маяка і витягніть рівень-правило з профілю. Аналогічним чином зробіть два інших маяка. Для того щоб перевірити площину, необхідно докласти на профіль уровень-правило в горизонтальній площині в декількох місцях. Правило повинне стосуватися всіх профілів. Залиште маяки до повного висихання.