Як визначити заряд акумулятора.

На сучасному ринку в продажах пропонуються в більшості випадків не обслуговуються акумуляторні батареї. Даний факт означає, що енергоблок неремонтіруемих і розрахований на певний період експлуатації без втручань з боку власника, після чого утилізується.
Вам знадобиться
  • - індикатор заряду.
Інструкція
1
Нерідко попадаються акумулятори, у яких неможливо отримати доступ до банків. Верхня кришка у них запаяна, і долити дистильовану воду в АКБ можна. Єдиним способом перевірити рівень заряду в подібних накопичувачах енергії є візуальний контроль кольору індикатора, розташованого нагорі.
2
Якщо індикатор зеленого кольору, то заряд батареї в нормі. Відсутність зазначеного кольору попереджає про необхідність зробити підзарядку акумулятора. Білий колір вказує на те, що рівень залитого електроліту низький і в АКБ вимагається долити дистильованої води.
3
обслуговуються Акумулятори після появи в індикаторі білого кольору утилізується. В обслуговується батареї відкриваються кришки банок, і рівень в них легко відновлюється.
4
В свинцево-кислотну акумуляторну батарею доливається виключно дистильована вода. Розбавляти електроліт сірчаної кислотою категорично заборонено. Інакше не уникнути руйнування активної маси в свинцевих пластинах.
Акумулятор заряджається постійним струмом фіксованої величини. А сам процес заряду являє собою перетворення електричної енергії, що повідомляється акумулятору від стороннього джерела струму, в хімічну.
Інструкція
1
Акумулятор ная батарея перестає заряджатися після досягнення нею певного значення напруги. Після того як акумулятор повністю зарядився, все енергія, що надходить в нього, перевищує його ємність. Щоб отримати її, акумуляторної батареї припадати віддавати частину своєї енергії, і відбувається перезарядка. Цей процес дуже негативно впливає на даний пристрій, швидко зношує його і виводить з ладу. Ось чому визначення точного часу заряду дуже важливо.
2
На сьогоднішній день багато акумулятори оснащені колірними індикаторами заряду. Розташовані вони на верхній частині пристрою. Щоб зрозуміти, в якому стані знаходиться акумулятор, подивіться на колір індикаторного лампочки. Відсутність кольору говорить про те, що заряду немає, білий колір означає низький рівень залитого електроліту, а зелений показує повну зарядку батареї.
3
Існує ремонтовані і неремонтіруемих акумулятори, що відрізняються між собою можливістю отримати доступ до банків з електролітам. Якщо у електроблока з запаяної верхньою кришкою горить на індикаторі заряду біла лампочка, вам залишається тільки викинути його. Нічого більше ви з ним зробити не зможете. І ні в якому разі не розбавляйте електроліт чимось іншим, тим більше - сірчаної кислотою.
4
А ось для заряду ремонтованої акумуляторної батареї в такому випадку потрібно залити дистильованої води. Для цього підніміть верхню частину блоку, відкрутіть кришку банки і додайте води до необхідного рівня. Після цього залишиться тільки чекати загоряння зеленого кольору і відключення акумуляторної батареї від мережі.
5
При відсутності на енергоблоці колірного індикатора заряду Не заряджайте батарею більше 16 годин. Для збереження терміну експлуатації акумуляторну батарею краще зарядити недостатньо, ніж перезарядити.