Як відрізнити тосол від антифризу.

Антифриз, в перекладі з англійської на російську мову означає дослівно «протівомороз». Стосовно до рідким речовинам воно вказує на незамерзаючу при низьких температурах охолоджуючу рідину. « Тосол А-40» - це антифриз вітчизняного виробництва, вироблений в нашій країні з часів СРСР.
Вам знадобиться
  • - антифриз «Тосол 40А»,
  • - антифриз G-12.
Інструкція
1
Незважаючи на те, що антифриз і « Тосол »: суть одне і те ж, вони мають суттєві відмінності за вмістом хімічних елементів.
2
Традиційний російський антифриз марки « Тосол » складається з неорганічних речовин, що запобігають корозію металів і гумотехнічних виробів. Термін служби не більше двох років. Вкрай не рекомендується до застосування в системах охолодження в двигунах автомобілів імпортного виробництва. Після подолання температури 105? С він втрачає свої властивості. Дуже отруйний і екологічно шкідливий. Під час роботи з ним слід уникати попадання на шкіру рук та інших частин тіла.
3
В даний час на ринку найбільш популярний Карбоксилатний антифриз зарубіжного виробництва G-12, який випускається з вмістом солей крабоновой кислоти. Він зберігає свої властивості при температурі до +135? С. Захисний антикорозійний шар даної охолоджуючої рідини утворюється тільки в місцях пошкодження металів, а не по всій поверхні водяної сорочки, як у « Тосол а», чим вигідно відрізняється від останнього. Термін експлуатації G-12 збільшений до п'яти років.
4
Останньою розробкою західних інженерів став Карбоксилатний антифриз G-13 з додаванням поліпропіленгліколю. Випуск подібної охолоджуючої рідини продиктований в основному вимогами екологічної безпеки і конструктивними особливостями сучасних високотехнологічних моторів.
Зверніть увагу
На жаль, більшість автомобілістів не надають особливого значення залитої в систему охолодження мотора рідини. Єдине що пред'являється вимога до подібної заправці: аби вона не замерзала. Недалекоглядний підхід при виборі експлуатаційної ОЖ може привести до скорочення моторесурсу двигуна.