Як множити дріб на число. Як помножити число на змішане число.

Множення дробу на число - це, по суті, проста арифметика. Спробуємо розібратися, як потрібно правильно виконувати цю дію.
Інструкція
1
В першу чергу, потрібно сказати, що дроби бувають різні: розглянемо звичайні і десятічние.Десятічние можна привести до звичайної хоча б на основі назви, наприклад, 0.325 - "нуль цілих, триста двадцять п'ять тисячних" - відразу зрозуміло, як потрібно записати: 325 ділити на 1000. Далі можна скоротити її на 5, а потім ще на 5 (або відразу помітити загальний множник 25) .Щоб точніше зрозуміти структуру процесу, скажімо, що фактично будь-яке число можна представити у вигляді дробу з знаменником, рівним одиниці: 325/1 є просто число 325.
2
Само множення дробу на число виробляється шляхом множення чисельника (це число над дробовий рисою), власне на те число, яке вам дано для виконання цієї операціі.После множення може виявитися що чисельник і знаменник (це число під дробової рисою) можна спростити, скоротивши на загальний множник: 7/35 = (7 * 1)/(7 * 5) = 1/5 (= 0.2), а можна не поспішати і помітити цей факт ще до множення, тим самим спростивши собі завдання, особливо якщо мова йде про великі числах.
3
Даний по умові множник дроби може сам бути дробом, в це випадку проводиться множення відповідно чисельника на чисельник, знаменника на знаменник і також можливо зробити упрощеніе.Еслі множник містить цілу частину крім дробової (2.5), то про неї забувати теж не можна, і в цьому випадку можна перевести дане число в неправильну дріб, помноживши цілу частину на знаменник і перебував її до чисельника (2.5 = 2 цілих 5/10 = 2 цілих 1/2 = (2 * 2 + 1) = 5/2 ) і далі вже виробляти множення з даної за умовою дробью.Еслі ви новачок в цій справі, то головна порада - практика. Тут навіть і збірники завдань не потрібні. Просто самостійно придумуйте будь-які дроби і дійте, тренуйтеся! Якщо ви виберіть фіз-мат напрямок в майбутньому, то вони множення дробів зустрічатиметься вам навіть в інтеграли або в фізиці) Удачи!
Звичайна дріб - це вираз виду a/b, де a і b - числа або алгебраїчні вирази, при цьому а називається чисельником, а b - знаменником (який не може бути рівний нулю). Що потрібно зробити для того, щоб перемножити звичайні дроби ?
Інструкція
1
Перемножити чисельник однієї дроби на чисельник інший, то ж саме проробити із знаменниками (наприклад, 3/4 * 2/3 = (3 * 2)/(4 * 3) = 6/12).
2
Якщо у чисельника і знаменника є спільний множник, то слід скоротити дріб на нього, тобто розділить чисельник і знаменник на одне і теж число. Розглянемо, наприклад, дріб 6/12. Вона має загальний множник 6, розділимо на нього чисельник і знаменник, отримуємо дріб 1/2.
3
Якщо чисельник виявився більше знаменника (тобто дріб неправильна), необхідно виділити у дроби цілу частину. Для цього потрібно чисельник поділити на знаменник, приватне буде цілою частиною дроби , залишок числителем, знаменник залишається тим же. Наприклад необхідно виділити цілу частину з дроби 7/3. Поділимо 7/3 = 2 (ост.1). Отже, 7/3 = 2 1/3 (дві цілих і одна третя).
Зверніть увагу
Існує декілька видом дробів: звичайні дроби, де чисельник і знаменник звичайні числа; десяткові - різновид звичайного дробу, знаменник якої, ціла ступінь числа 10, простіше кажучи, десяткова дріб - це число з комою, де до коми стоїть ціла частина, а після - дрібна частина.
Корисна порада
Якщо необхідно помножити ціле число на дріб, то ціле число слід помножити на чисельник, а знаменник залишається тим же. Наприклад, щоб помножити 7 на дріб 2/3, помножимо ціле число 7 на чисельник 2, а знаменник залишимо тим же. Наприклад, 7 * 2/3 = 14/3