Як скласти родове древо.

Процес складання генеалогічного древа став популярним і актуальним в наш час, адже більшість з нас не знають своїх предків. Якщо ви зважилися на складання свого родового дерева, то будьте готові до захоплюючих пригод і відкриттів, можливо не завжди приємним, але дуже цікавим.
Інструкція
1
На першому етапі складання родового дерева необхідно зібрати інформацію про ваших предків. Швидкість складання древа залежить від доступності джерела інформації. Найдостовірнішими джерелами інформації є наші старші родичі: бабусі і дідусі. Дізнайтеся у них, що вони пам'ятають про своє дитинство і про їхніх батьків. Доцільно буде дізнатися не тільки імена і прізвища ваших родичів, але і їх соціальний статус, професію, інтереси і особисте життя. Всю отриману інформацію необхідно законспектувати в зошит або записати на диктофон, щоб нічого не забути.
2
Може статися так, що ваших старших родичів уже немає в живих і потрібну інформацію ні хто не може допомогти зібрати. В цьому випадку слід скористатися ресурсами обласного архіву та архівними ресурсами в мережі інтернет. Почніть пошуки з останнього місця проживання вашої родини в зворотному напрямку: від мами і тата до дідуся і бабусі. Це допоможе вам дізнатися корисну і достовірну інформацію про сім'ю. Популярність цього методу збору інформації зростає з кожним роком. Вагомим доказам служить величезна різноманітність електронних програм у всесвітній павутині.
3
Останнім етапом складання родового дерева є оформлення графічного зображення. На сьогоднішній день існує два варіанти його складання: висхідна родовід (традиційна), де стовбур означає вас, а гілки - ваших батьків і прадідів, і спадна, де в стовбурі древа засновники вашого роду, а самі верхні гілочки - це ви. Схема дерева виходить у вигляді витягнутого в довжину прямокутника. Чим більше колін ви пропишіть в вашому древі, тим більш повної і багатою буде ваша родовід історія родини. Будь-який з цих варіантів дарує простір вашій уяві і фантазії.