Як в'язати бахрому.

Бахрома - це дуже простий і поширений спосіб декорування одягу та інших виробів. Бахромою можна прикрасити багато речей: шарф, светр або м'яку іграшку. Головне - мати фантазію і слідувати інструкції.
Вам знадобиться
  • Картон прямокутної форми, які підходять нитки для бахроми, гачок.
Інструкція
1
Для в'язання бахроми візьміть прямокутний шаблон з картону. При його виготовленні врахуйте, що довжина готової бахроми буде на 1 см менше (через петлі кріплення), ніж довжина заготовлених для неї ниток. Виріжте шаблон потрібного розміру. Обмотайте його ниткою. Розріжте намотування на одній стороні шаблону.
2
По краю вироби визначте число отворів для бахроми. Відрізків ниток для неї має бути більше приблизно в 5-6 разів. Склавши 5-6 відрізків навпіл, ви отримаєте петлю. Введіть гачок в край вироби з виворітного боку. Захопіть петлю, протягніть її через край вироби. Підхопите гачком два її кінця і простягніть через отриману петлю. Затягніть петлю - і бахрома готова.
3
Бахрому можна також зав'язати вузликами в 1-3 ряду. В такому випадку робіть її довшою. Вузлики зав'язуйте наступним чином - ліву нитку однієї петлі і праву нитку інший петлі складіть. Потім зав'яжіть вузликом. Таким чином, виконайте вузлики на всіх нитках бахроми. Першу (праву) і останню (ліву) нитки зав'язуйте в перший і останній вузлики. Пам'ятайте, що кисті бахроми не варто розташовувати далеко один від одного. Якщо у вас залишилося небагато ниток для бахроми, краще зробіть її коротше. Не робіть бахрому занадто рідкою, це виглядає не дуже красиво.
4
Бахрому, за бажанням, можна прикрасити не тільки простими вузликами, але і вузликами, виконаними в техніці макраме. Готова бахрома додасть оригінальності і самобутності вашому пристрою. А прикрашена бахромою штора або тюль не тільки буде виглядати дуже красиво і модно, а й внесе в ваш інтер'єр нотку пікантності і вишуканості.