Як провести іспит.

Іспит - процес остаточного виявлення рівня знань, умінь і навичок учня. Але не варто думати, що дана дія хвилююче тільки для учня і його батьків. Вчителі, які беруть участь в іспиті, переживають не менше екзаменуються, так як на них лежить відповідальність за остаточну відмітку в випускному документі школяра. А що вже говорити про педагога, який працював з учнем, вкладаючи в нього той багаж знань, який дитина принесе на іспит. Що потрібно зробити для того, щоб іспит пройшов без збоїв і "накладок"?
Інструкція
1
Мінімум за п'ятнадцять днів до іспиту учитель здає заступнику директора з навчально-виховної роботи пакет документів, до якого входять квитки, які містять питання, що відображають мінімум освітнього стандарту з предмета, а також додається додатковий матеріал до квитків (якщо він необхідний) . Завуч після ретельної перевірки вмісту квитків, підписує конверт сам і головою Методичної Ради школи на відповідному засіданні, потім віддає їх директору для зберігання в сейфі до дня проведення іспиту.
2
У призначений день і годину, в екзаменаційної аудиторії, збираються всі задіяні особи: учні, які здають іспит, і вчителі, його приймаючий (їх повинно бути не менше трьох осіб). Головою атестаційної комісії (зазвичай директор школи або його заступник) розкривається конверт з квитками перед іспитом. Квитки розкладаються на столі в довільному порядку. Все що хвилюються батьки та родичі до екзаменаторскому класу не допускаються: для них до холі школи є певні місця, там чергові вчителі дадуть відповідь на всі їхні запитання.
3
Далі визначається списковий склад, учнів, що здають іспит. Якщо їх більше п'яти осіб, то вся група ділиться на підгрупи по п'ять випускників, що заходять одночасно в клас для вибору квитка, підготовки та безпосередньої процедури атестації. Учень має право вибрати квиток тільки один раз. На підготовку учневі дається не менше двадцяти хвилин, за бажанням, надається можливість на відповідь без підготовки.
4
Аудиторія, обладнання, наочний матеріал готується і перевіряється педагогом заздалегідь перед іспитом. Іспит атор не дає готовий набір демонстраційного матеріалу учневі, той повинен, як мінімум, назвати обладнання, яким він користуватиметься при відповіді. Якщо іспитується утруднюється відповідати, учитель може задавати навідні питання, які стосуються знань по квитку. Додаткові питання, що відрізняються за змістом від теорії квитка учитель задавати не може.
Зверніть увагу
Графік проведення іспитів, склад атестаційних та аппелаціонних комісій і т.д. затверджуються відповідними наказами директора школи.
Корисна порада
Вся процедура проведення іспиту регламентується Положенням про підсумкову атестації, яке є в кожній школі чи його можна скачати безкоштовно на сайті Російського освітнього нагляду.