Як приготувати розчин для кладки.

Готувати розчин для кладки - заняття тільки на перший погляд досить просте. Насправді, щоб все правильно зробити, потрібно володіти увагою, терпінням і майже богатирською силою. Але якщо ви готові попрацювати, то можете приступати.
Вам знадобиться
  • ємність для смешивания;
  • глина;
  • цемент;
  • песок;
  • вода;
  • подручные інструменти.
Інструкція
1
перевертаючись лопатою в ємності з розчин ом в спробах його перемішати, мало хто з будівельників-самоучок здогадується, що змішувати всі компоненти потрібно в співвідношенні 1: 3. Як правило, розчин виготовляється з піску з додаванням в'яжучих матеріалів. Зазвичай це буває цемент. Спочатку в ємність потрібно засипати пісок, потім спеціальний матеріал. Все ретельно перемішати, потім налити води і знову перемішати.
2
Якщо повернутися до пропорцій, то цифра 1 позначає в'яжучі речовини (цемент, глина, вапно), а 3 - це частини піску. Тобто, приміром, на одне відро цементу треба взяти три відра піску. А вже потім водою регулювати густоту/рідина отриманого розчин а.
3
Ще одним популярним видом розчин а є глиняний. Використовується він зазвичай для кладки печей. Процес приготування такого типу розчин а починається з подгтовкі глини. Вона повинна бути чистою, без включень різних домішок типу піску, каменів, листя, гілок тощо Брати треба лише пластичну глину, перевірити її можна, розкотивши в руці як пластилін.
4
Далі треба глину замочити. Заливши водою, необхідно її регулярно розмішувати, щоб в результаті вийшла густа маса. Паралельно з цим готується гравійний пісок. Суміш просівається через сито, а те, що вийшло в результаті, буде використовуватися для приготування розчин а.
5
Далі потрібно остаточно підготувати глину для змішування. Для цього слід вилити її через сито, щоб всі великі деталі залишилися зверху, і змішати з водою. Після цього глина заливається в спеціальну ємність до певної позначки - приблизно на чверть посудини. Потім в неї насипається пісок - невеликими частинами, постійно помішуючи.
Цегла - універсальний і самий популярний будівельний матеріал. Він відомий людству з незапам'ятних часів. Але щоб цегляну будову радувало своєю міцністю, стійкістю і теплоізоляційними якостями, необхідний якісний розчин для кладки. Правильно приготовлений розчин для кладки цегли - міцний і еластичний, т.к. він повинен витримувати навантаження не тільки на стиск і зсув, але і на розрив. Знаючи певні правила, приготувати його нескладно.
Вам знадобиться
  • - цемент;
  • - пісок;
  • - гашене вапно;
  • - вода.
Інструкція
1
Приготуйте необхідні для розчин а складові: цемент, гашене вапно, пісок і воду. Цемент - це сполучна ланка розчин а. Вапно надає розчин у плинність, еластичність і дозволяє йому заповнити всі отвори і порожнечі кладки. Пісок в розчин додають в якості наповнювача для обсягу, а також, щоб уникнути сильної опади. Найкраще для розчин а підходить невеликий будівельний пісок, але можна використовувати і білий.
2
Змішайте сухі компоненти розчин а. Універсальний розчин складається з 1 частини цементу, 4-6 частин піску і 1 частини вапна. Перш ніж додавати воду, сухі інгредієнти розчин а необхідно ретельно переміщати між собою. Для пластичності розчин а в нього, замість вапна, можна додати глину або трохи прального порошку.
3
При необхідності, скористайтеся готової сумішшю. Якщо вас чекає класти цеглу в холодну погоду, використовуйте готову суміш з пластифікатором. Він створює в розчин е крихітні бульбашки, які зменшують ризик розтріскування розчин а при застиганні на холоді. У готову суміш можна не додавати пісок - все складові там вже змішані в потрібних пропорціях. Спосіб роботи з готовою сумішшю зручніший, але і дорожчий.
4
Розведіть суху суміш водою. Всього через пару годин готовий розчин стає непридатним для роботи, тому його потрібно робити стільки, скільки ви зможете витратити за 1,5-2 години. Візьміть необхідну кількість сухої суміші і додайте в неї чисту водопровідну воду. Перемішуйте суміш лопатою стинають рухами на аркуші фанери або в широкій неглибокій ємності. Воду краще додавати поступово, поки суміш не стане схожою на підтале вершкове масло - розчин повинен легко ковзати по лопаті і зберігати форму, якщо зробити поглиблення. Якщо води в суміші занадто багато - зміцните розчин сухою сумішшю, а сухуватий розчин розбавте водою. Це необхідно, щоб кладка добре схопилася. Якщо в процесі роботи розчин почав підсихати - додайте води і гарненько його перемішайте.
Корисна порада
Універсальний розчин можна використовувати для роботи в тих випадках, коли на майбутню споруду не будуть впливати сильні вітри і проливні дощі. У несприятливих природних умовах потрібно розчин з бо? Льшим вмістом цементу. Використовуючи готову суміш, при додаванні піску і води керуйтеся інструкцією виготовлювача.