Як позбутися від попелиці в кольорах.

Вирощуючи квіти, варто пам'ятати, що в протистоянні будь-яким шкідників важней профілактика, ніж лікування. Але якщо це виявилося необхідним, починати порятунок рослин слід при перших же ознаках ураження. Через кілька днів застосування препарату варто повторити, тому що він може вбивати комах і личинки, але не яйця. Щоб уникнути можливого звикання шкідників до препарату, не користуйтеся постійно одним і тим же засобом, а міняйте їх час від часу.
Вам знадобиться
  • Хімічні препарати, спиртовий розчин, настій тютюну, розчин господарського мила.
Інструкція
1
Є загальні рекомендації по боротьбі з шкідниками в кольорах (на що треба звертати увагу, здійснюючи заходи, спрямовані на боротьбу з шкідниками). Строго дотримуйтеся правил застосування хімікатів. Користуйтеся рекомендованими концентраціями. При обробці не перевищуйте дозування. Дотримуйтесь температурний режим. Застосовуйте засоби, які підходять даному виду рослин. Проводите обробку в рекомендовані терміни.
2
Один з найпоширеніших шкідників в кольорах - щитова попелиця (щитівка). Більшість видів щитівок розмножується, відкладаючи яйця, але є й живородні. Молоду щитову тлю легко помітити в кольорах : комахи рухливі, самці навіть літають. Пізніше самки стають нерухомими, прикріплюються до квітки, відкладають під щільним щитком сотні яєць і гинуть. Про присутність щитової попелиці може говорити виділення рослинами клейкого, нагадує мед речовини, на якому потім можуть оселитися збудники грибкових захворювань. При незначному ураженні попелиць достатньо нанести на квітку краплю отрутохімікату за допомогою жорсткої пензлика. Частіше обприскуйте рослина водою, а якщо попелиці багато - спиртовим розчином слабкої концентрації, розчином господарського мила або настоєм тютюну.
3
Також на кольорах може оселитися листова або оранжерейна тля (найчастіше вона живе в бутонах). Про присутність цього шкідника говорять деформовані верхівки рослин, скручені листя і такі ж липкі виділення (медяна роса), що і при ураженні щитової попелиць. Міра боротьби - обробка помірно отруйними інсектицидами. При обприскуванні препарат не слід направляти в бутон. Однак при незначному ураженні досить відрізати хворі частинки рослин.
Зверніть увагу
Будь-яка тля - дуже дрібна і напівпрозора, при цьому має чорну, зелену, сіру або помаранчеве забарвлення.
Корисна порада
Від нападу попелиці допомагають посаджені поруч з квітами чебрець, лаванда, кріп, петрушка і морква. Якщо попелиця все-таки з'явилася, запустіть в клумбу сонечок і залучіть в сад більше птахів, повісивши шпаківні та годівниці.