Як очистити старовинні монети. Як вичистити старі монети срібло показати відео.

Старовинні монети зберігають на собі не тільки дотики рук людей минулих епох, але і сліди більш прозаїчні, залишені часом і умовами, в яких вони зберігалися довгі роки. Тому питання як очистити старовинні монети з різних дорогоцінних металів від нальоту окислів, землі, піску та інших руйнівних приналежностей їх віку, є актуальним для більшості нумізматів, які дорожать своєю колекцією.
Вам знадобиться
  • М'які щітки;
  • Шматок м'якої тканини;
  • Розчин аміаку 5-15% -го;
  • Розчин 5-10-го вуглекислого амонію;
  • Вода;
  • Мило.
Інструкція
1
Як очистити старовинні монети від землі, піску і грязіСамимі простими видами забруднення монет є звичайна бруд, сліди землі та піску. Як очистити старовинні монети від цих явищ цілком зрозуміло, необхідно скористатися мильним розчином, м'якою щіткою або тканиною. Опустити монети по одній в розчин, дати полежати якийсь час для розм'якшення шару забруднень і після, якщо забруднення не віддалилися повністю, дуже акуратно зчистити бруд м'якою щіточкою. Таким способом можна очищати всі види монет із золота, срібла і міді.
2
Як очистити старовинні монети від слідів окісленіяСледи окислення металів на монетах видаляються кількома способами, вибір яких залежить від стану монети і металу, з якого вона виготовлена. Окисли счищаются, як правило, хімічним способам, доступним у домашніх умовах кожному нумізматові, а ось ультразвукової спосіб, часто застосуємо лише в майстернях реставраторів, оскільки вимагає спеціального обладнання.
3
Як очистити старовинні монети зі срібла? Срібні монети очищаються тільки хімічним способом із застосуванням різних розчинів і препаратів, залежно від типу окислення та стану монети . Щоб вибрати спосіб для того, як очистити старовинні монети з срібла самим відповідним чином, необхідно подивитися уважно на вигляд і колір окислів. Якщо срібна монета покрита зеленуватим нальотом, значить, вона схильна до окислення з мідних з'єднань і для очищення потрібно 5% -ий розчин сірчаної кислоти. Монету необхідно покласти у фарфорову чашку, залити розчином і злегка підігрівати на повільному вогні. Це прискорить процес очищення, адже, чим вище температура розчину, тим швидше зникнуть сліди окислення. Також ефективний 5-10% -а мурашина кислота, спосіб обробки якої аналогічний попередньому.
4
Як очистити старовинні монети від нальоту рогового серебраРоговое срібло - це фіолетово-сірий наліт на срібних монетах, і, як правило, такі монети не мають міцного металевого підстави і відрізняються м'якістю металу, тому очищення їх сірчаної або інший кислотою може привести до втрати малюнка монета або навіть повного її руйнування. В цьому випадку питання як очистити старовинні монети стає дуже делікатним і важко виконуваним. Якщо наліт рогового срібла не дуже товстий, то можна покласти таку монету в розчин 5% -го аміаку або хлористого амонію і уважно стежити за процесом очищення. Рогове срібло повинно стати більш м'яким і легко віддалиться механічним способом щіткою.
5
Як очистити старовинні монети з медіМедние старовинні монети , під впливом повітря і містяться в ньому складних з'єднань парів, газів і води, покриваються чорним або зеленим нальотом. У воді такі окислення не розчиняються, тому доводиться вдаватися до хімічного способу очищення. Для цього монету протирають ватним тампоном, просоченим нашатирним спиртом, який дуже делікатно счищает наліт і не травмує рисунок монети . Іншим дієвим способом очищення мідних монет є старовинні рецепт, іменований "оцтове тісто". Для це буде потрібно столовий оцет і мука, змішані в пропорціях, що дозволяють утворитися густому тістоподібний субстрату, в який поміщається мідна монета. Після висихання і затвердіння "тесту", його необхідно зчистити з монети м'якою щіткою або тканиною.
6
Як очистити старовинні монети з золотаМонети із золота не так схильні до шкідливого і руйнівному окисленню, тому вирішити, як очистити старовинні монети із золота досить просто. Їх необхідно ретельно промити в теплому мильному розчині за допомогою м'якої щітки або тканини, в результаті такої нехитрої обробки сліди забруднень повинні ісчезнуть.Также можна використовувати 5-15% -ий розчин аміаку, який прекрасно розчиняє червоно-вишневий наліт на золоті. Залийте ним монети таким чином, щоб вони були повністю занурені в розчин, а потім почистіть їх м'якою щіткою.
Зверніть увагу
Перед процесом очищення необхідно уважно розглянути монету, визначити її стан, рівень забруднення і якість металу. Це допоможе у виборі способу очищення монети.
Корисна порада
Темний наліт чорного кольору на мідних монетах не завжди є шкідливим і руйнівним. Це так звана "патина", що захищає старовинний метал від впливів повітря і агресивним навколишнім среди.Всегда проводите обробку монет в захисних рукавичках, окулярах і халаті, так як реактиви, застосовувані в процесі хімічної очистки вельми небезпечні.