Як перепаяти навушники.

Однією з найбільш часто зустрічаються проблем з навушниками є облом дроти у штекера для роз'єму 3.5 мм. Через постійне перегину пластик втрачає свою еластичність і починає ламатися разом з проводами, ізоляцією яких він є. Звук пропадає спочатку в одному навушнику, а потім і в іншому. Цю несправність легко усунути, використовуючи паяльник і другу пару навушників.
Вам знадобиться
 • - Паяльник
 • - Канифоль
 • - Припій
 • - Пара навушників
 • - Изоляционная стрічка
Інструкція
1
Перш за все, купите нову пару навушників. Вони можуть бути будь-якої якості, найголовніше - щоб вони були ідентичні по опору тим, які потребують лагодження. Підготуйте їх для пайки - обріжте провід в десяти-п'ятнадцяти сантиметрів від штекера і зачистите дроти.
2
Проведіть цю ж операцію зі старими навушниками. Ображати їх провід в п'яти-десяти сантиметрах від місця надлому, після чого зачистите кожен провід окремо. На кінцях проводів не повинно бути залишків пластика, вони повинні бути оголені на один-два сантиметри.
3
Використовуючи паяльник, ретельно споювати відповідні дроти. Під час роботи, ви можете підключити штекер до плеєра і надіти навушники , щоб визначити, чи правильно ви все робите. Використовуйте середня кількість припою, періодично очищаючи паяльник каніфоллю.
4
Після того як ви закінчите роботу над проводом, обмотайте його ізоляційною стрічкою. Переважно робити це відразу після завершення паяния, тому як довжина проводу може ускладнити вам обмотку після завершення роботи. Перевірте навушники на працездатність ще раз, після чого обмотайте місце паяния ізоляційною стрічкою.
Провідники навушників дуже тонкі. Після нетривалої експлуатації вони перетираються. Найчастіше це відбувається в штекері. Усунути дану несправність можна перепайкой.
Вам знадобиться
 • - паяльник;
 • - дерев'яна дощечка;
 • - кусачки;
 • - пассатижи;
 • - омметр;
 • - кембрік;
 • - термозбіжна трубка;
 • - запальничка;
 • - клейовий пістолет;
 • - новий штекер.
Інструкція
1
Якщо навушники з'єднані з джерелом сигналу, від'єднайте їх, витягнувши штекер. Подальший перебіг подій залежить від того, чи бажаєте ви зберегти старий штекер з деяким погіршенням зовнішнього вигляду, або ж хочете замінити його на новий. Щоб зберегти наявний штекер, акуратно видаліть з нього кусачками м'яку оболонку, не пошкоджуючи розташований всередині неї штир з контактами, зроблений з твердої пластмаси. Тим самим ви доберетеся до місць пайки. Якщо ж ви вирішили замінити штекер на новий, відріжте старий.
2
Дістаньте з-під оболонки шнура жили, покриті кольоровим ізолюючим лаком. Довжина звільнених від оболонки провідників повинна складати близько 15 мм. Колірна кодування їх наступна: сріблястий або золотистий - загальний; зелений або синій - лівий; червоний або оранжевий - правий. Залудити провідники на довжину близько 3 мм. Не користуйтеся для звільнення провідників від ізоляції сірниками, запальничками - тоді не тільки згорить лак, а й почорніє мідь, через що залудити її буде важко. Провідник, на який попередньо нанесена каніфоль, притисніть до дощечки і кілька разів проведіть залуженим паяльником - лак згорить, а мідь ЗАЛУДІТЬ.
3
Для збереження старого штекера спочатку відпаяти залишки провідників від місць пайки. Надіньте на весь шнур термоусадочну трубку. Обидва загальних провідника припаяйте до контакту, найменш віддаленою від кордону між виступає частиною роз'єму і корпусом. Провідник, відповідний лівому каналу, припаяйте до найбільш віддаленого контакту, а відповідний правому - до середнього.
4
Перевірте навушники омметром: якщо підключити його між загальним проводом і контактом того чи іншого каналу, у відповідному динаміці почується клацання. Якщо цього не відбувається, а стрілка не відхиляється, ви допустили обрив, а якщо клацання немає при отклоняющейся стрілкою - коротке замикання. Виправте всі помилки.
5
Залийте місця пайок клеєм з пістолета, а коли він охолоне, надіньте термоусадочну трубку так, щоб вона не закривала виступаючу частину роз'єму, але закривала всі місця пайок, після чого прогрійте запальничкою, щоб трубка стиснулася і обхопила штекер. Перетримувати її не можна - трубка може обвуглитися і навіть загорітися. Тепер знову перевірте навушники омметром.
6
Для установки нового штекера зніміть з нього кришку і Протягніть шнур через неї. Внутрішня різьба кришки при цьому повинна бути звернена до гнізда. Надіньте товстий кембрік на шнур, а тонкі - на жили провідників, відповідних каналах. На жили загального дроти надягати окремі кембрики не треба. Якщо кришка металева, надіньте на шнур також трубочку, яку ви виявите в штекері, знявши з нього кришку.
7
Обидва загальних провідника припаяйте до довгої виступаючої пластині, попередньо протягнувши через отвір в ній. Провідники, відповідні каналам, припаяйте до маленьких клем, попередньо визначивши, яка з них якогось контакту відповідає: Середньому (лівий канал) або дальнього (правий). Місця пайок закрийте маленькими кембриками, а потім всю ділянку, де розташовані ці пайки, закрийте трубкою з комплекту штекера. Перевірте навушники омметром так само, як і в попередньому випадку. Надіньте кришку і повторіть перевірку.
8
Якщо несправностей в штекері після його ремонту або заміни не виявлено, підключіть навушники назад до джерела сигналу і можете ними користуватися.