Як полегшити біль в горлі.

Найчастіше болі в горлі свідчать про наявність вірусної або бактеріальної інфекції; її також можуть викликати і квітковий пилок, занадто сухе повітря, пил, перенапруження голосових зв'язок, тютюновий дим та інші подразники. Біль в горлі через деякий час може пройти і сама, однак , не слід пускати все "на самоплив": адже існують способи, за допомогою яких можливо послабити біль або повністю позбутися її.
Інструкція
1
По-перше, не варто напружувати свої голосові зв'язки: уникайте розмов на підвищених тонах, не намагайтеся нікого перекричати, а по можливості взагалі поменше говорите. За допомогою таких простих дій можна уникнути посилювання хвороби і посилення болю.
2
Протягом дня також рекомендується рясне тепле (але не гаряче) питво. за день треба випивати не менше 7-8 склянок рідини. Можна приймати, наприклад, всім відомий засіб - чай з медом. В чашку кладеться зазвичай одна столова ложка меду, додається лимон, червоний перець, який допоможе створити невеликий знеболюючий ефект, а також стимулюватиме імунну систему.
3
Крім того, добре полегшують болі в горлі спеціальні льодяники для розсмоктування, вони продаються у всіх аптеках. Такі льодяники можуть бути з евкаліптом, м'ятою, лимоном медом або малиною.
4
Не забувайте і ще про один засіб, який допоможе вам впоратися з болем - про дихання над парою. Можна заповнити окропом, скажімо, каструлю або невеликий таз, накрити голову рушником і дихати на протязі 10-15 хвилин (поки повітря досить гарячий).
5
По можливості зволожуйте повітря навколо себе (добре, якщо є спеціальний зволожувач повітря), оскільки сухе повітря буде сприяти погіршенню стану вашого горла. Включайте зволожувач на всю ніч, а також днем.
6
Можете застосовувати і полоскання. Існує простий рецепт приготування розчину для полоскання горла: візьміть 1/2 чайної ложки солі і розведіть її в склянці води. Процедуру слід проводити вранці та ввечері. Однак захоплюватися їй не варто, оскільки дуже часті полоскання здатні привести до подразнення і посиленню болю.
Зверніть увагу
Біль у горлі може бути симптомом серйозного захворювання. Тому, якщо ви відчуваєте біль або серйозний дискомфорт протягом тривалого часу - зверніться до лікаря. А при наявності температури викликати лікаря треба негайно.