Як очистити від вапна стелю.

З появою у продажу водоемульсійною фарби люди все частіше стали позбуватися від побілки. Але прибрати вапно зі стелі не так просто, як хотілося б. Перед тим як приступити до роботи, придбайте всі необхідні інструменти, які можуть знадобитися. Запасіться терпінням і починайте знімати стельове покриття.
Вам знадобиться
  • - волохатий валик;
  • - широкий шпатель (скребок);
  • - молоток;
  • - глибокий таз;
  • - респіратор.
Інструкція
1
Винесіть всі меблі в сусідню кімнату або хоча б прикрийте її целофаном. Якщо известка потрапить на м'які меблі, то видалити її буде непросто. А паласи однозначно доведеться знімати, застелити їх не вийде.
2
Ретельно промочите вапняний шар водою за допомогою волохатого валика. Трохи почекайте і змочіть ще на кілька разів. Це потрібно для того, щоб побілка початку відокремлюватися від основи стелі, інакше зішкребти її дуже складно, та й пил буде летіти в усі сторони і проникати в сусідні кімнати.
3
Візьміть широкий шпатель або скребок і починайте акуратно відокремлювати известку від стелі. На всякий випадок надіньте респіратор, адже змочування побілки не завжди допомагає запобігти утворенню пилу, яка може потрапити в дихальні шляхи.
4
Коли зняти покриття за допомогою шпателя не виходить, злегка постукайте молотком по стелі. Потім повторіть спробу зняти известку. У вас все повинно вийти. Коли нічого не допомагає, змочуйте стеля ще, поки весь шар побілки НЕ промокне.
5
Якщо у вас є шліфувальна машина (болгарка), можете пропустити всі попередні дії і скористатися їй. Правда освіти клубів пилу не вийде уникнути, але зате зняти шар побілки зі стелі вийде буквально за 30 хвилин.
6
Дочекайтеся, коли стеля трохи просохне, і обробіть його грунтовкою. Зашпатлюйте нерівності і можете приступати до обробки іншими видами матеріалів.
Зверніть увагу
Водоемульсійна фарба не лягає поверх известки. Вона або скочується під час нанесення, або отшелушивается після повного висихання. Тому не витрачайте свій час, а спочатку зніміть побілку.
Корисна порада
Якщо ви вирішили робити підвісний або натяжна стеля, відскоблювати старе покриття необов'язково.