Як навчити дитину писати без помилок.

Проблема якості письма встає перед усіма школярами. Сама система освіти зараз спрямована не на розуміння, а на визубріваніе правил, текстів. Сама по собі зубріння корисна, але далеко не у всіх випадках. Діти, які прекрасно знають правила російської мови, роблять помилки в диктантах та творах. Тому сподіватися на школу як на оплот знань не варто. Візьміть грамотність свого дитини в свої руки.
Інструкція
1
Перше основне правило - не вказуйте дитині на невірний варіант написання. Чисто з психологічної точки зору ваша фраза «Тут пишеться не« б », а« п »» буде сприйнята як стверджувальна, тобто в підсвідомості у дитини відкладається, що писати-то треба було саме «б» .
2
Давайте школяру завдання з читання вголос. Найчастіше проблеми з грамотністю виникають у тих, хто страждає порушенням аудиального сприйняття. Чим більше дитина читає вголос, тим більше він починає бачити структуру мови.
3
Читайте самі вголос. Навчіть його виділяти в тексті на слух спочатку пропозиції, потім слова і лише після цього переходите до вивчення складів і звуків. Наша система освіти довгий час діяла у зворотному напрямку - від приватного до загального. Зазвичай починають навчання письму з вивчення звуків, потім складів і лише після цього вивчають слова та пропозиції. Це не зовсім правильно.
4
Проводите диктанти. У шкільному підручнику буває цілком достатньо практичних вправ. Читайте чітко. Чим молодша дитина, тим повільніше диктування. Спостерігайте за тим, як дитина пише. Якщо ви бачите, що він вимальовує невірну букву - відзначте, що тут пишеться буква «а» або «о». І знову, не кажіть невірний варіант. Нехай дитина знає тільки правильне написання.
5
Один відомий методист Тихомиров розробив дуже ефективну методику, яка допомагає багатьом педагогам успішно боротися з неписьменністю школярів. Чисто практично ця теорія полягає в наступному: запропонуйте дитині прочитати довільний текст не так, як ми зазвичай говоримо, а буквально - так, як пишемо. Цей прийом називається орфографічним читанням. Не потрібно боятися, що дитина стане завжди говорити так, як читає. Він цілком усвідомлює, що те, як ми пишемо, відрізняється від того, як ми говоримо. Дитині треба розбити слова на склади і проговорювати слова, виділяючи їх складові частини, але робити це потрібно досить швидко. При виконанні цієї вправи у дитини задіюються відразу три види пам'яті: моторна, слухова і зорова.
6
Використовуйте для такого читання лише твори класиків, видані солідними видавництвами. Ймовірність того, що при цьому ви натрапите на споконвічно неграмотний текст, дуже мала. Практикуйте орфографическое читання регулярно, особисто присутній при занятті. Якщо ви чуєте, що дитина прочитав не так, як пишеться (наприклад, не корова, а карова), то м'яко поправте його і попросіть знову прочитати слово. Не змушуйте дитини займатися занадто довго. До 10 років достатньо 10-15 хвилин, після - більше 15 хвилин.
Корисна порада
Деяким дітям допомагає переписування текстів. Дайте своїй дитині влітку завдання переписувати кілька сторінок з твору класика. Якщо все літо школяр буде приділяти цьому заняттю по 15 хвилин, то вже до 1 вересня в його грамотності відбудуться значні позитивні зрушення.