Як підготуватися до великого посту.

Великий Піст - це не лише відмова або утримання в їжі і плотського життя, але й очищення духовне від всякої злоби, завести й терзають людський дух пристрастей. Підготовка до посту починається за три тижні до його настання, і для кожної з них у Православної церкви є свої вимоги і молитви. Сам Великий Піст триватиме 40 днів, що служить нагадуванням про той час, що Ісус Христос провів у пустелі.
Вам знадобиться
  • пісні страви, вільна одяг, зручне взуття.
Інструкція
1
Під час першої підготовчої тижня посту немає, і тому вона носить назву «суцільний седмиці». В неділю під час Літургії читається притча з Євангелія «Про фарисея та митаря». Мета цієї притчі - підготувати віруючих до того, що тільки смиренність і щира слізна молитва допоможе здобути милосердя у Бога, побачити свої помилки і змінитися на краще. К посту потрібно підходити без гордині і з покаянням.
2
На другий підготовчої тижня середу і п'ятницю пісні. На недільній Літургії відбувається читання притчі «Про блудного сина». Суть її в тому, щоб донести до тих, хто прийшов в храм, що хоч православні іноді і відходять від віри, але Свята Церква закликає повернутися до Бога і дає надію на Боже милосердя, якщо покаяння в гріхах буде щирим.
3
«Мясопустная», «Сирного» або «Масляною» називається третя підготовча тиждень. У середу і п'ятницю можна їсти всі продукти, крім м'яса. На Літургії відбувається читання Євангелія «Про Страшний Суд», цим церква нагадує про те, що потрібно робити добрі справи, закликає грішників до покаяння і нагадує їм про те, що за всі гріхи доведеться відповісти.
4
Останнім «Прощання» неділя перед Великим Постом прийнято просити один в одного пробачення і вживати всіх заходів до примирення з ворогуючими. В цей день, інакше званий «Сиропуст», останній раз перед Постом можна їсти масло, яйця і сир.
5
В «Чистий понеділок» потрібно як слід виспатися, щоб набратися сил перед довгим і строгим Великим Постом. Оскільки під час домашніх молитов буде потрібно віддавати земні поклони, то подбайте про те, щоб в кімнаті було для цього місце. Генеральне прибирання в цей день не допустима, оскільки весь будинок повинен бути прибраний заздалегідь.
6
За церковним статутом перші два дні Великого Посту приймати їжу не можна, але оскільки в сучасному житті слідувати цьому правилу важко, то допускається в ці дні приготування пісних рослинних страв без рослинного масла. Враховуючи, що мета посту в молитві, смиренні та покаянні, на перший тиждень краще їжу приготувати заздалегідь, а для наступних страви повинні бути максимально простими.
7
На час Посту рекомендує завішувати телевізор темною тканиною. Ряд християн на цей час обмежують або повністю припиняють своє спілкування в соціальних мережах і в інтернет-спільнотах, деякі навіть видаляють акаунти.
8
Підготовляючись до Великому Посту, подумайте заздалегідь про те, в чому ви будете відвідувати тривалі богослужіння. Взуття має бути максимально зручною для довгого стояння, одяг - такий, щоб у ній легко було нагинатися, оскільки протягом служби передбачається багаторазові земні поклони. Жінкам на голову можна крім хустки надіти в'язану шапочку - такого головного убору не злетить при поклоні. Спідницю варто брати довгу і вільну, щоб вона не заважала руху і не привертати зайвої уваги. Також підійде вільне плаття або сарафан, поверх брюк краще надягти туніку.
Корисна порада
Якщо вам не можна довго стояти на ногах, то краще заздалегідь придбати складаний стілець.