Як перебинтувати палець.

Перед тим як перебинтувати палець , потрібно обов'язково як слід обробити рану. Якщо це глибокий поріз, то треба зупинити кровотечу, обробити місце порізу перекисом водню і яким-небудь антисептичним засобом - йодом або зеленкою. Це допоможе захистити ранку від занесення інфекції. Якщо це опік, необхідно обробити його спеціальною маззю або пінкою від опіків. Краще не слідувати порадам народної медицини і не користуватися рослинним маслом або жиром.
Інструкція
1
Потім необхідно накласти тугу пов'язку. Для того щоб перебинтувати палець , потрібно спочатку обернути рану стерильним бинтом, складеним у квадрат, невеликим клаптем чистої бавовняної тканини або просто ватним диском. Це допоможе зафіксувати краї рани разом, палець буде менше кровить при русі, та й пов'язку міняти буде набагато легше і безболісніше.
2
Тепер накладений бинт або ватяний диск потрібно як слід зафіксувати. Можна скористатися простим лейкопластиром, але якщо його немає під рукою, можна просто перебинтувати палець цілком. Для цього візьміть кінець бинта, складіть його вздовж навпіл і прикладіть до пучки так, щоб він доходив до кінця нижньої фаланги із зовнішнього боку долоні, перехилявся через кінчик пальця і переходив на внутрішню сторону.
3
Потім розправте бинт, попередньо перевернувши його, щоб складений навпіл кінець НЕ розправився разом з іншою частиною.
4
Тепер обертайте бинт навколо пальця від нижньої фаланги до кінчика, а потім назад. Слідкуйте за тим, щоб пов'язка не була надто тугою, інакше буде утруднено надходження крові в палець . Надто слабкою пов'язку теж робити не слід, інакше вона попросту злетить.
5
Розріжте залишився кінець бинта вздовж навпіл і зав'яжіть вузол навколо пальця, щоб закріпити вашу пов'язку.
У житті часом бувають різні ситуації, коли необхідно мати хоча б невеликі знання з надання першої медичної допомоги потерпілому людині. Одним з нескладних, але необхідних навичок є вміння швидко перебинтувати кінцівки, якщо отримана якась травма. Спробуйте навчитися накладати пов'язку і бинтувати плече .
Інструкція
1
Якщо отриманий забій плеча, постарайтеся забезпечити спокій потерпілому. Пошкоджену руку при цьому слід укласти на широку косинку. Косиночная пов'язка робиться з будь-якого хустки або квадратного шматка тканини, який складається по діагоналі. На середину косинки укладіть руку, зігнуту в лікті, а кінці її зав'яжіть вузлом або закріпіть за допомогою англійських шпильок. Після цієї людини краще доставити в лікарню, оскільки сильні забої нелегко відрізнити від пошкоджень м'язів, сухожиль і окремих закритих переломів. Ступінь травми з'ясовується тільки після апаратного дослідження.
2
Якщо на плечі отримана рана без пошкодження великих кровоносних судин, вам слід очистити її від забруднення, промити і зробити спіральну пов'язку, закривши місце поранення складеним у декілька шарів бинтом. Спіральна пов'язка виходить, коли бинт переміщається по спіралі, від ліктьового суглоба до плеча. Якщо бинтуемая частина має різну товщину, роблять спіральну пов'язку з перегинами - так вона накладається більш щільно.
3
Коли необхідно знерухомити поранену руку, іноді її прибинтовують до тулуба. Наприклад, це робиться, якщо у потерпілого людини мається важке захворювання серця або органів дихання (аритмія, бронхіальна астма), і накладення шини не рекомендується. Порядок дій у цьому випадку такий:
4
В пахвовуобласть вкладіть ватно-марлевий валик, щоб положення плеча зробити більш комфортним. Щоб він краще тримався, можете прибинтувати його до тулуба або підв'язати на здоровому надпліччі.
5
Руку зігніть в лікті, лікоть відведіть трохи назад, а плече під час бинтування піднімайте вгору.
6
Бинтувати почніть від пахвовій западини протилежної (здорової) сторони. Проведіть бинт через грудину паралельно землі, захопіть і прібінтуйте до тулуба плече. Ведіть бинт по спині до пахвовій западини здорової руки.
7
Від пахвовій западини переміщайте бинт попереду до ключиці на тій стороні, де пошкоджена рука; від ключиці вертикально вниз по спині - охоплюєте знизу лікоть, піднімаючи його, і направляєте бинт спереду. Захоплюєте притиснуте до грудей передпліччя і направляєте бинт по косій до пахвою здорової сторони. Тепер по спині направляєте бинт до ключиці.
8
Від ключиці рухаєтеся вперед і вниз під лікоть. Обходьте лікоть спереду назад, пропускаєте бинт через всю спину до здорової пахвовій западині. Звідти по косою - знову до ключиці на пошкодженій стороні. Далі - вниз під лікоть і т.д.
9
Після того як ви виконаєте цей етап бинтування, у вас повинні утворитися два однакових трикутника - на грудях і на спині. Підстава трикутника має проходити вздовж плечової кістки, а вершини - перебувати у пахвовій впадіни.После такий перев'язки зафіксуйте кінцівку косинкою і в сидячому положенні відправте потерпілого в лікарню.