Як зробити генератор. зібрати найпростіший радіоприймач.

З появою і поширенням портативних електронних приладів з'явилася і проблема їх забезпечення електроенергією. Відлучаючись від стаціонарних джерел живлення всього на пару днів, можна взяти з собою парочку запасних акумуляторів. Але якщо нам потрібно відійти від цивілізації на тиждень? Як бути в цьому випадку? Нам потрібен генератор електроенергії. А виготовити можна і самим, причому в домашніх умовах.
Інструкція
1
Звичайно, перебуваючи на природі приблизно в одному місці, можна зробити електрогенератор, який використовує енергію вітру і перетворює її в електроенергію. Ще як варіант - сонячна батарея. А якщо ми постійно перебуваємо в русі? Це теж не проблема - зробимо невеликий найпростіший електрогенератор спеціально для такого випадку. Він допоможе оперативно зарядити батарейки від нашого фотоапарата, телефону або іншого пристрою. Потужністю він володіє невеликий, але зате він постійно може перебувати в справі.
2
Отже, для створення гарного генератора електрики нам буде потрібно наведення ЕРС (електрорушійної сили). Саме ЕРС викликає на кінцях провідника різниця потенціалів, що приводить в рух електрони, тобто створює електричний струм.
3
Наш електрогенератор буде побудований на цьому ж принципі. Сам генератор повинен бути невеликим за розмірами, легким і стійким до ударів. А робиться він з котушки з намотаним на неї мідним дротом і магніту, який вільно всередині котушки буде переміщатися.
4
Торці внутрішньої кришки використовуваної котушки необхідно заглушити, щоб не випадав магніт. ЕРС в такому електрогенераторі буде наводитися, коли ми будемо його трясти, що призведе до переміщення магніту всередині котушки.
5
Напруга нашого саморобного зарядного пристрою буде хаотично змінюватися. Тому, щоб таким генератором зарядити акумулятор, потрібно зробити досить простий випрямляч - діодний міст. В цьому випадку в котушці почне вироблятися імпульс струму потрібної полярності на виході випрямляча.
6
От і весь генератор. А як його приводити в дію? Треба змусити магніт здійснювати коливання в котушці. А цього можна досягти кількома способами: трясти його будь-яким доступним способом, хоч в руках. Але тряска вас швидко вимордує. А можна змусити магніт пересуватися по-іншому: просто прикріпіть генератор до руці або нозі і займайтеся своїми справами. Поки ви будете ходити або бігати, акумулятори будуть заряджатися. А якщо прикріпити генератор до весла під час плавання на байдарці, можна отримати ще один спосіб добути електрику.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8GOlJoxHHKE
Корисна порада
За допомогою такого невибагливого і всесезонного кишенькового електрогенератора ви зможете заряджати акумулятори своїх портативних пристроїв без особливих проблем. А спосіб можете вибрати будь-який, можете навіть вигадати його самі.