Як cчістіть віск з килима.

Будь-яка господиня приділяє особливу увагу стану килимових покриттів в своєму будинку. Адже так хочеться, щоб чистий, м'який і пухнастий ворс залишався таким завжди. Тому будь-яке забруднення килима потрібно сприймати серйозно. Особливо якщо це воскові плями. Домашня вечірка або навіть тихий сімейний вечерю при свічках можуть стати джерелом подібної неприємності. Найголовніше при чищенні килима від воскових плям - не хапатися за перше-ліпше засіб. Інакше результат може вас засмутити. Як зчистити віск, не зіпсувавши килим?
Вам знадобиться
  • - ніж;
  • - щільна альбомная папір або картон;
  • - ножиці;
  • - праска;
  • - спрей для заморозки;
  • - вбирає тканину;
  • - м'яка щітка;
  • - рідкий миючий засіб.
Інструкція
1
Після потрапляння воску на килим не поспішайте витерти його в ту ж секунду чим-небудь, що попадеться під руку. Гарячий віск лише розмажеться по килиму, і вам доведеться в підсумку очищати від нього велику поверхню покриття. Постарайтеся теж не розплющити воскове пляма, щоб не втиснути його ще глибше в ворс. Дайте воску охолонути і затвердіти.
2
Килими з жорстким щільним ворсом менше схильні до впливу шкідливих впливів, на відміну від пухнастих і длінноворсний килимових покриттів. Тому, якщо потерпілий килим не білого кольору і має жорсткий ворс, використовуйте метод «гарячого» видалення воску. Для початку негострим ножем зріжте верхівку воскового плями з килима , сильно не натискаючи, щоб не пошкодити ворс.
3
Візьміть аркуш цупкого альбомної паперу або картону і виріжте посередині ножицями отвір діаметром на 3-4 мм більше, ніж воскове пляма. Розміри самого листа повинні бути в два рази більше заснування вашого праски. Увімкніть праску і нагрійте його до температури пропрасовування синтетичних тканин. Накладіть на воскове пляма шматок добре вбирає тканини. На тканину помістіть паперовий шаблон, при цьому ретельно зіставте вирізаний отвір з восковим плямою. Пропрасуйте праскою тканину, що закриває пляма протягом 5-8 секунд. Слідкуйте, щоб праска не стикався з килимовим покриттям, а віск не злипався з тканиною. Після прожитку тканини воском, зніміть паперовий шаблон і тканина.
4
Пухнасті килими з довгим ворсом не бажане піддавати обробці праскою, є велика ймовірність зіпсувати саме покриття. Тому використовуйте альтернативний засіб очищення за допомогою заморозки воскового плями. Зробіть такий же паперовий шаблон з колом посередині, як описано вище і накладіть його на пляму. Нанесіть на пляму спеціальний спрей для заморозки, направляйте його струмінь точно на забруднену ділянку килима . Після заморозки обробленої ділянки зніміть папір і акуратно розбийте пляма тупим предметом на маленькі осколки. Вони самі відлетять від ворсу. Ретельно пропилесосьте забруднену ділянку килима .
5
Після очищення воскового плями з допомогою м'якої щітки промийте рідким миючим засобом окремо місце забруднення, а потім і весь килим.
Корисна порада
Для очищення килима від брудних плям небажано використовувати агресивні хімічні засоби.