Як розрахувати масу.

Маса - одна з основних фізичних величин. Зустрічається нам як при вирішенні фізичних задач, так і в повсякденному житті практично кожен день. Поговоримо про неї та її розрахунку докладніше.
Інструкція
1
"На пальцях", маса - це кількість речовини. І спочатку кілька століть тому вона так і визначалася. Дійсно, це досить логічно. Але в сучасній науці під цими поняттями розуміються дещо інші речі, а маса поділяються на гравітаційну і інертную.Первая фігурує в законі всесвітнього тяжіння, це те, що дозволяє визначати нам вага тіла. Друга фігурує у другому законі Ньютона. Вона характеризує міру інертності тел.Обе вони пропорційні між собою і коефіцієнтом пропорційності прийнята одиниця, тобто фактично вони рівні, і це доведено експериментально, тому підстав для введення особливих одиниць виміру, своїх для кожної з них, немає.
2
Маса в спеціальної теорії відносності визначається співвідношенням, представленим на картинці вище, де Е - повна енергія тела.Масса в загальній теорії відносності визначається співвідношенням, представленим на другій картинці, де с - швидкість світла, g - метричний тензор, p - імпульс.Такім чином певна маса є релятивістський інваріант, це означає, що вона дорівнює одній і тій же величині в будь-якій системі відліку. Якщо ж ми перейдемо до системи відліку, в якій дане тіло буде спочивати то співвідношення спростяться і маса визначатиметься відношенням енергії спокою до квадрату швидкості світла.
3
Не варто плутати масу з вагою. Вага - це сила і він лише пропорційний масі. Наприклад, в невагомості ваги немає через відсутність коефіцієнта g, але маса нікуди не девается.В повсякденному житті, використовуючи ваги, ми говоримо "тіло важить стільки-то кілограмів", тим самим маючи через вагу в значенні маси, притому, що маса вимірюється як раз-таки в кілограмах, а от вага, будучи силою - в Ньютона. Але на побутовому, що не науковому рівні це загальноприйнято і цілком допустимо.