Як обводити у футболі. Як обвести супротивника в Фудбол.

Уміння обводити інших гравців у футболі називається дриблінгом. Сьогодні тренери вимагають від усіх професійних гравців, особливо атакуючого плану, добре володіти цим компонентом гри. Багато в чому майстерний дриблінг зумовив зоряний шлях таких гравців, як Зідан, Мессі і Роналдіньо.
Вам знадобиться
  • Швидкість, фізична сила, техніка володіння м'ячем.
Інструкція
1
Застосування того чи іншого прийому обведення залежить в першу чергу від якостей самого гравця. Але так само воно може багато в чому залежати і від фізичних характеристик противника, а також конкретної ситуації, в якій потрібно застосовувати обведення. Гравець повинен сам вирішити для себе, який тип дриблінгу він застосовуватиме в тій чи іншій ситуації. Невизначеність при виборі фінту призведе до нечітких діям, і гравець, швидше за все, втратить м'яч.
2
Висока швидкість - вже сама по собі хороша підмога для обігравання гравців. Якщо ви вже добре розігналися і проти вас діє всього один гравець без підстраховки, то має сенс просто прокидає м'яч повз нього. Вашому супротивникові доведеться розвернутися з положення стоячи, в той час, як ви вже набрали хід. Тому, швидше за все, оббігши його, ви знову будете володіти м'ячем. Цей прийом гарний і тим, що не вимагає ніяких додаткових технічних хитрувань. Варто пам'ятати лише про те, що м'яч не варто прокидає і відпускати від себе занадто далеко.
3
Деякі гравці фактурні і володіють великою фізичною міццю. Це допомагає їм буквально видряпувати м'яч з ніг захисників, продавлювати захист навіть при великому опорі, коли захисники допомагають один одному. Такий гравець повинен також вміло користуватися корпусом для того, щоб прикривати м'яч, не даючи суперникам підібратися до нього. Уміння прикривати м'яч корпусом стосується всіх футболістам. Якщо передачу віддати нікому, а обводка гравця представляє труднощі, то має сенс прикривати своїм корпусом доступ суперника до м'яча. Можливо, за цей час ситуація на полі покращиться. Користуючись корпусом, можна спробувати і обіграти гравця, рухаючись в сторону від противника і поступово йдучи від нього.
4
При хорошій технічній готовності футболіста він може користуватися фінтами. Фінт - обманний рух з метою змусити суперника зробити зайвий рух і втратити момент для відбору м'яча. Крім розробки фінтів для розвитку дриблінгу футболіст повинен покращувати свій контроль м'яча, прагнути краще «відчувати» м'яч.
5
Арсенал фінтів сучасних професійних футболістів дуже багатий. Одним з найпростіших фінтів є помилковий замах. При зближенні з суперником гравець замахується ногою, роблячи вигляд, що завдасть сильного удару. Це змусить суперника інстинктивно виставити ногу, повернутися корпусом. Це зайвий рух завадить йому відібрати м'яч.
6
Різка зміна напрямку руху також може залишити суперника без роботи - він може просто не встигнути за вами, адже на відміну від вас він не знає, в якому напрямку ви будете рухатися далі. Можна користуватися і помилковими рухами корпусу, коли корпус йде в одну сторону, а потім ви з м'ячем в іншу. Хибна зупинка також вводить противника в замішання - після неї м'яч можна прокінуть повз нього або йому між ніг.
7
Сучасні професійні футболісти застосовують і складніші фінти. Наприклад, роблять навколо стоїть м'яча швидкі поперемінні руху лівою і правою ногою, змушуючи супротивника втрачати контроль. Потім можна різко піти в сторону, залишивши суперника без роботи. Особливим шиком відрізняється так званий «фінт Зідана». При зближенні з противником дріблер наступає на м'яч і розгортається на 180 градусів від суперника. Це дозволяє прикрити м'яч корпусом і не дати противнику дістатися до м'яча.
Зверніть увагу
Йти в обведення можна тільки тоді, коли навіть втрата м'яча не обернеться для вашої командою катастрофою. Тому категорично не рекомендується вступати в обведення на своїй половині поля, а тим більше в своєму штрафному! Якщо є можливість віддати хорошу передачу партнеру, то краще відпасувати і не ризикувати.
Корисна порада
Слід пам'ятати, що при будь-якому типі обведення м'яч не варто відпускати від себе занадто далеко, інакше він може піти за межі поля або бути перехоплений суперником.