Як лікувати артрит або артроз.

Артрит і артроз є запальними захворюваннями суглобів. Найчастіше артрит вражає людей у віці до 40 років. Артроз проявляється з роками, ближче до літнього віку. Знос тканин хряща, запальні процеси всередині суглобів ускладнюють пересування, доставляють болю в стані спокою і посилюються під час зміни погоди. Як же лікувати артрит або артроз?
Інструкція
1
На початковій стадії захворювання, коли болю з'являються лише в момент пересування, застосовують місцеве лікування. У цих цілях використовують мазі і креми, які ретельно втирають в уражені місця і закутують теплою хусткою.
2
У складніших випадках призначають внутрішньом'язові ін'єкції в сукупності з прийомом антибіотиків. Препарати призначаються лікарем і спрямовані більше на усунення больових симптомів. Велика ефективність і фізіопроцедур. Лікарі призначають хворим по 2-3 курси на рік.
3
У більш серйозних випадках необхідна заміна старого хряща на новий. У цьому випадку враховується ступінь зносу суглобової тканини і вік пацієнта. Проводять операцію в умовах стаціонару, під загальним наркозом. В ході втручання лікарі виконують протезування пошкодженої області, що забезпечує надалі легкість пересування та звільнення від сильних болів.
4
Альтернативою хірургічного втручання є ін'єкції гіалуронової кислоти, які вводяться підшкірно 1-2 рази на рік. У запущених стадіях 3-4 рази на рік. Цей метод набагато дешевше, ніж операційний і дозволяє проводити м'яку імплантацію пошкодженого суглоба.
5
Широко в лікуванні артритів і артроз ов використовуються лікарські трави. Так, за допомогою мучниці, ялівцю, фіалки триколірної, листя берези, багна, глоду, деревію та інших трав можна позбутися від болю в суглобах на початковій стадії захворювання.
6
У лікуванні широко застосовуються спеціальні комплекси фізичних вправ, масаж, спрямовані на розробку пошкодженого суглоба і полегшення больових відчуттів пацієнта. Призначається ходьба, біг, плавання, категорично заборонено здійснювати стрибки, займатися підйомом тягарів, довго стояти, грати в теніс.
7
Жінкам у період менопаузи в якості профілактики остеопорозу (стоншування кісткової тканини), призначають щодня прийом кальцію. У поєднанні з артритом або артроз ом при остеопорозі великий ризик поломки кісток при найменшому впливі на кістки.
Зверніть увагу
Артрит і артроз успішно лікуються на будь-яких стадіях захворювання, але найкраще займатися профілактикою задовго до прояву хвороби.
Корисна порада
Доброю профілактикою захворювань є зниження зайвої ваги, нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту і зміцнення власного імунітету.