Як визначити вологість повітря.

Як правило, практичне значення має відносна вологість повітря, яка вимірюється у відсотках. Вона показує відношення водяної пари в повітрі до їх максимально можливій кількості при даній температурі. Для визначення вологості використовуються прилади, що називаються психрометрами.
Вам знадобиться
  • Два ртутних термометра, вата, вода
Інструкція
1
Принцип роботи найпростішого психрометра дозволяє досить просто визначити вологість повітря без спеціальних пристроїв. Візьміть звичайний ртутний термометр, простежте, щоб він був сухим, і виміряйте температуру повітря. Потім візьміть трохи вати, намочіть її в воді і обмотайте кінчик термомера. Значення термометра почне падати, тому що з поверхні вати буде випаровуватися вода і відбирати тепло у термометра. Коли падіння припиниться, зніміть показання термометра ще раз. Різниця між показаннями сухого і вологого термометра залежить від того скільки парів в повітрі вже є, іншими словами від вологості. Чим менше вологість, тим вище буде ця різниця. Значення різниці для різних температур сухого термометра маються на спеціальній психрометрический таблиці, її легко можна знайти в інтернеті. По ній визначте значення вологості.
2
Якщо значення вологості вимагається знати постійно, подібним способом нескладно виготовити власний найпростіший психрометр і по ньому визначити вологість повітря в будь-який момент. Візьміть два термометра і закріпіть їх поруч один з одним. Під одним з них розмістіть ванночку з водою, в яку помістіть вату так, щоб вона намокала і постійно стосувалася кінчика термометра. Два термометра показуватимуть різні значення, за різницею показань за допомогою таблиці ви визначите значення відносної вологості повітря.
Корисна порада
Знання вологості повітря може бути важливо з різних причин. При крайніх значеннях вологості навіть здорові люди відчувають підвищену стомлюваність. Хворі або літні люди можуть значно гостріше реагувати на зміну вологості. Знання вологості може бути важливо, якщо у вас вдома є кімнатні рослини. Також воно може мати суттєве значення при зберіганні деяких матеріалів.