Як накрити фуршет.

Фуршетний прийом - найпростіший і найдоступніший спосіб організувати застілля для великої кількості гостей. З ним дуже просто створити святковий достаток при невеликих фінансових витратах і надати заходу невимушену і легку атмосферу.
Вам знадобиться
 • - скатертини;
 • - серветки;
 • - шпажки декоративні для канапе або зубочистки;
 • - закусочні та/або пиріжкові - тарілки;
 • - закусочні та/або десертні вилки;
 • - фруктові та/або десертні ножі;
 • - столові прилади для перекладання частувань;
 • - відкривачі для пляшок;
 • - фужери і келихи для алкогольних і безалкогольних напоїв;
 • - чарки для міцних алкогольних напоїв;
 • - багатоярусні вази;
 • - страви для холодних закусок;
 • - страви під гаряче;
 • - салатники;
 • - чашки і блюдця для кави та чаю;
 • - чайні та кавові ложки.
Інструкція
1
Фуршет - походить від французького слова «вилка», тобто всі страви з такого столу можна взяти виделкою і їх не треба різати ножем. Холодні закуски, гаряче, сири, хліб і десерти подаються на стіл, нарізані невеликими шматочками, які цілком можна покласти в рот. Також існують варіанти особливих, порційних закусок: канапе, тартинки, тарталетки з різними начинками.
2
Оскільки фуршетний прийом передбачає вільне переміщення та спілкування гостей - продумайте, як грамотно організувати простір. Існує кілька варіантів розміщення столів: 1.Длінний і просторий стіл встановіть посередині приміщення - якщо ваш захід не передбачає танців чи спеціальної програми, що вимагає окремого простору. Як правило, такий стіл вибудовується з декількох невеликих столів і накривається однією або декількома скатертямі.2.Такой же стіл встановлюється уздовж стіни - якщо ви влаштовуєте захід, на якому ваші гості будуть танцювати чи стануть учасниками презентаціі.3.Установіте кілька невеликих (бажано круглих ) столів - якщо статус вашого прийому вимагає особливої вишуканості і у вас в наявності великий простір. Столи розподіліть таким чином, щоб вашим гостям було зручно переміщатися між ними, не заважаючи один одному.
3
Посуд слід розмістити таким чином: - тарілки, укладені в стопки, розташуйте порівну на кінцях столу або уздовж країв столу через рівну відстань; - вилки красиво розкладіть на декоративні тарілки або на підноси і розмістіть на кінцях столу. У разі якщо тарілки розташовані вздовж столу, то вилки кладуться прямо на стіл поруч зі стопкою тарілок і їх кількість дорівнює кількості тарілок в стосі; - серветки в спеціальних власниках розставте уздовж всього столу через рівну відстань; - фужери, келихи і чарки розташуйте рядами на кінцях столу або уздовж всього столу через рівну расстояніе.Еслі столів декілька, основну частину посуду та столових приборів розташуйте рівномірно по всіх столах, а резерв - на окремому столику.
4
Залишилося правильно розставити страви з угощеніямі.Прі розташуванні столу посередині приміщення передбачена двостороння розстановка страв. Великі страви та багатоярусні вази встановіть по центру стола, далі з обох сторін - страви в салатниках, і ближче до країв - страви в невеликих тарілках.
5
Якщо стіл встановлений уздовж стіни, то великі блюда і багатоярусні вази встановіть у далекого краю столу, по центру - страви в салатниках, і у ближнього краю - страви в невеликих тарілках. У кожну страву покладіть столовий прилад для перекладання частування. Алкогольні та безалкогольні напої розставте уздовж всього столу через рівну відстань, поруч покладіть відкривачі для пляшок. Соуси поставте поруч з відповідними стравами. Не забудьте про сіль і перці. Для чаю, кави і десертів виділіть окрему зону на столі. Якщо столів декілька, то кожен вид частування виставте на окремий стіл.
Зверніть увагу
1.Край столу повинен залишатися вільним, щоб гості могли ставити свої тарелкі.2.Еслі у вас немає в достатній кількості однаковою посуду, то, щоб уникнути строкатості, посуд розподіліть по столу однорідними групами.
Корисна порада
1.Посуди підготуйте приблизно в 3 рази більше, ніж очікується гостей на прийомі. Це дозволить вам не відволікатися від гостей.2.Поскольку сидячі місця за фуршетним столом не передбачені - поставте кілька стільців і крісел для відпочинку і спілкування ваших гостей трохи в стороне.3.Позаботьтесь про прикрасу столу - поставте вази з квітами, свечі.4. Поставте спеціальний столик для використаного посуду і організуйте наявність сміттєприймач для використаних серветок, шпаг і зубочисток.