Як обчислити квадратний корінь. Обчислення квадратного кореня.

Обчислення квадратних коренів лякає деяких школярів в перший час. Подивимося, як же з ними потрібно працювати і на що звернути увагу. Також наведемо їх властивості.
Інструкція
1
Про використання калькулятора говорити не будемо, хоча, безумовно, в багатьох випадках він просто необходім.Ітак, корінь квадратний із числа ікс є число ігрек, яке в квадраті дає число ікс.Обязательно потрібно пам'ятати один дуже важливий момент: корінь квадратний обчислюється тільки з позитивного числа (комплексно не беремо). Чому? Дивіться визначення, написане вище. Другий важливий момент: результат добування кореня, якщо немає ніяких додаткових умов, в загальному випадку є два числа: + ігрек і -ігрек (в загальному випадку модуль ігрек), так як обидва вони в квадраті дають вихідне число ікс, що ні суперечить визначенню. Корінь з нуля - нуль.
2
Тепер те, що стосується конкретних прикладів. Для невеликих чисел квадрати (а значить і коріння - як зворотна операція) найкраще запам'ятати, як таблицю множення. Я говорю про числа від 1 до 20. Це буде економити ваш час і допомагати в оцінці можливого значення шуканого кореня. Так, наприклад, знаючи що корінь з 144 = 12, а корінь з 13 = 169, можна оцінити, що корінь з числа 155 знаходиться між 12 і 13. Аналогічні оцінки можна застосовувати і для більш великих чисел, їх відмінність буде лише в складності і часу виконання цих операцій.Также є інший простий цікавий спосіб. Покажемо його на прімере.Пусть є число 16. Дізнаємося, яке число є його коренем. Для цього будемо послідовно віднімати з 16 прості числа і порахуємо кількість виконаних операцій.Ітак, 16-1 = 15 (1), 15-3 = 12 (2), 12-5 = 7 (3), 7-7 = 0 ( 4). 4 операції - шукане число 4. Суть полягає в тому, щоб проводити віднімання доти, поки різниця не почне дорівнює 0 або буде просто менше наступного від'ємника простого чісла.Мінус даного способу полягає в тому, що таким чином можна дізнатися лише цілу частину кореня , але не все його точне значення повністю, але іноді з точністю до оцінки або похибки обчислень і цього буває достатньо.
3
Деякі основні властивості: корінь із суми (різниці) не дорівнює сумі (різниці) коренів, а ось корінь з добутку (приватного) дорівнює добутку (приватному) корней.Корень в квадраті з числа ікс є саме число ікс.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=e1uz1OVXA-8