Як провести фестиваль.

Прийнявши рішення про проведення фестивалю, треба розібратися, що ж таке фестиваль . Велика радянська енциклопедія повідомляє: «Фестиваль - масове святкування, що включає показ досягнень в галузі музики, театру, кіно, естради». Отже, нам потрібні учасники, які зможуть показати видатні досягнення в сфері мистецтва, і глядачі, які гідно оцінять таланти учасників. Починаємо діяти. Напишемо положення про фестиваль, і нам відразу стане ясно, які питання потрібно вирішити, що б захід пройшов на ура.
Вам знадобиться
  • Організаторські здібності, команда однодумців.
Інструкція
1
Визначимо цілі і завдання фестивалю. Мета - це глобальне досягнення, заради якого проводиться меропріятіе.Задачі - конкретні досягнення заходу. Визначення мети і завдань фестивалю є ключовим питанням. Адже в період підготовки заходу всі дії повинні звірятися на відповідність цілям і завданням фестивалю.
2
Складіть список організаторів фестивалю. Подумайте, чи зможете ви самостійно організувати фестиваль або вам потрібна допомога (ресурсна, матеріальна, творча). Крім того, список організаторів фестивалю покаже статусність вашого заходу.
3
Зберіть організаційний комітет фестивалю. Оргкомітет здійснює загальне керівництво, в його склад входять представники організаторів фестіваля.Оргкомітет займається підготовкою, рекламою і проведенням фестивалю, визначає бюджет, розпоряджається ним. Саме на оргкомітет лягає вся робота з організації фестивалю: зустріч/розселення/реєстрація учасників і членів журі, складання графіків проведення репетицій, виступів колективів, загальна і технічна координація заходів, організація забезпечення та підтримання порядку на майданчиках фестивалю.
4
Визначте, хто і на яких умовах буде брати участь у фестивалі: • організації/фізичні особи/творчі колективи; • стать і вік учасників; • географія учасників фестивалю; • з реєстраційним внеском/без реєстраційного внеску.
5
Журі - важливий аспект будь-якого змагального заходу. Тут принцип дуже і дуже простий: що відомо ім'я члена журі, тим краще. Але пам'ятайте, член журі повинен бути компетентний саме в тій області, в якій проводиться фестиваль .
6
Визначтеся з регламентом фестивалю. Початок і закінчення прийому заявок (форма заявки та місце подачі) .Скільки буде етапів або турів фестивалю (заочний відбірковий, очний відбірковий, фінал). Терміни етапів/турів фестивалю. Дата, місце, час проведення відбіркових турів та фіналу (відкриття, закриття, нагородження учасників) фестивалю. Перелік заходів, які пройдуть в ході фіналу фестивалю, місце і час проведення (круглі столи, майстер-класи, культурна програма і т.д.). Гала-концерт та нагородження переможців фестивалю.
7
Подбайте про нагородження переможців фестивалю. Ця частина фестивалю має стати видовищною і запам'ятовується (не скупіться на режисера фестивалю), по можливості з цінними призами, гідними переможців.
8
Перш, ніж приступити до пошуку фінансів для проведення фестивалю, необхідно скласти детальний кошторис. У ній слід врахувати все від ручок для членів журі та бейджів для учасників до оренди місця проведення фіналу фестивалю та призів переможцям: • Реєстраційний внесок учасників фестивалю (розмір, форма оплати, категорії учасників, що мають можливість звільнення від сплати внесків). • Гранти різних установ (міністерств Російської Федерації, Урядів областей і міст, комерційних підприємств). • Засоби організаторів фестивалю. • Залучені спонсорські внески державних і недержавних підприємств та організацій, приватних та інших осіб. (Наявність спонсорів прикрашає будь-який захід, підтверджуючи факт інтересу громадськості до тематики фестивалю. Складіть варіанти спонсорських пакетів.) • Фінанси від продажу квитків на заходи фестивалю.
9
Інформаційна підтримка фестивалю засобами масової інформації (газети, журнали, радіо, телебачення, агентства, що займаються зовнішньою рекламою, видавничі будинки тощо) розцінюється, як фінансова підтримка. Для них теж необхідно скласти спонсорський пакет. Саме засоби масової інформації допоможуть анонсувати фестиваль , розкажуть про події, що фестивалю, познайомлять широку громадськість з героями фестивалю (учасниками, організаторами, журі).
10
Якщо ви змогли відповісти на всі питання, то пора приступати до організації фестивалю. Але пам'ятайте, фестиваль - це масштабний захід. Для його організації та проведення вам буде потрібно команда однодумців, наполеглива праця, море терпіння й оптимізму.
Фестиваль класичної музики в швейцарському місті Вербье небезпідставно вважається одним з найбільш представницьких у світі. Проходить він щороку в липні. Два тижні в альпійському курортному містечку звучить академічна музика у виконанні кращих солістів та музичних колективів.
Фестиваль в Вербье відносно молодий. Його історія почалася в 1994 році, коли його ініціатор і беззмінний керівник Мартін Тайсон Енгстроем вирішив зібрати на відомому гірськолижному курорті не тільки зірок світової класичної музики, але і найбільш перспективних музикантів, тільки початківців свою кар'єру. Енгстроем і донині є не лише організатором, але і беззмінним упорядником фестивальних програм. Програма фестивалю надзвичайно різноманітна. Основну її частину складають камерні концерти. Однак нерідкі і концерти симфонічної музики. Один із днів відводиться для великої опери в концертному виконанні. Фестиваль в Вербье від інших подібних заходів відрізняється тим, що часті його гості - провідні джазові музиканти. Цей фестиваль відомий не тільки прекрасними концертами, а й майстер-класами, які проводять провідні виконавці для молодших учасників. У ці дні кожен гість курорту може потрапити на репетицію кого-небудь з відомих музикантів. На початку липня невеликий швейцарський містечко перетворюється на справжню музичну столицю світу. Музика звучить скрізь - в концертних залах, кафе і навіть просто на вулицях. Вуличні концерти - давня традиція. Слухачами можуть стати абсолютно всі, кому доведеться побувати в ці дні в Вербье. І кожен може брати участь в дискусіях, які теж в ці дні проходять скрізь. Для прославлених майстрів музичного мистецтва фестиваль в Вербье - унікальна можливість зібратися разом, послухати один одного, а то й виступити в спільних концертах. Молоді музиканти вдосконалюють тут свою виконавську майстерність, відвідуючи майстер-класи та репетиції. Одна з визначних пам'яток фестивалю - інтернаціональний Молодіжний оркестр. Керує ним Джеймс Левайн. Оркестранти, серед яких є і музиканти з Росії, беруть участь в концертних програмах разом із зірками, виконують музичні твори під керуванням провідних диригентів. Цей фестиваль дивно відповідає місцю, в якому він проходить. Вербье - типовий альпійський містечко, оточений горами. Гості та учасники фестивалю два тижні насолоджуються видом чудових гірських пейзажів, які так відповідають класичній музиці.