Як визначити жорсткість води.

Жорсткість - це властивість води, яке має на увазі наявність в ній катіонів кальцію і магнію. Наслідок цього явища можна спостерігати, наприклад, в якості накипу на нагрівальних елементах (спіралі електрочайника, внутрішній стороні батареї та ін.). Деякі побутові ситуації, такі як дозування прального порошку або настройка посудомийної машини, вимагають визначити жорсткість води. Чи є спосіб здійснити це в домашніх умовах?
Інструкція
1
До числа способів, які не потребують будь-якого спеціального обладнання, можна віднести як мінімум три. Перший - перевірити, піниться Чи мило. Якщо піниться, то воду можна вважати не дуже жорсткою, якщо не піниться, то навпаки. Спосіб дуже простий, але дає лише поверхневе уявлення про жорсткість води. Другий - виявити інтенсивність появи вже згадуваної накипу, кам'янистих відкладень на поверхні водонагрівальних приладів. Мінус цього способу - він враховує тільки тимчасову жорсткість. Третій - для справжніх «гурманів», перевірка мовними рецепторами. Жорстка вода має гіркуватий присмак. Зрозуміло, визначення жорсткості води цими способами можна вважати лише приблизними.
2
Для точнішої перевірки можна скористатися індикаторами жорсткості. Як правило, придбати їх можна в магазинах, що займаються торгівлею товарами для лабораторій, лікарень, шкіл і ВУЗів (набори для лабораторних робіт) або в зоомагазинах (спеціальні склади для проб води).
3
Крім іншого, виміряти жорсткість води можна за допомогою так званого TDS-метра. Абревіатура TDS розшифровується як total dissolved solids, тобто загальний вміст розчинених твердих речовин. TDS-метр являє собою портативний, працюючий на батарейці прилад. Користуватися ним нескладно: потрібно налити досліджувану воду в якусь ємність, зняти з приладу захисний ковпачок, опустити електроди в рідину і здійснити завмер.
Навчитися визначати жорсткість води коштує кожної домогосподарці, щоб запобігти поломку побутової техніки, порчу білизни, а так же постаратися уберегти свій організм від небажаних наслідків у вигляді сухої шкіри і каменів в нирках. Існує декілька простих способів дізнатися, яка жорсткість води з вашого крана.
Інструкція
1
У загальних рисах скласти враження про те, наскільки жорстка ваша вода, можна, простеживши наявність накипу на побутових приладах і трубах. Якщо жорсткість води підвищена, то спіраль чайника, крани, металеві поверхні пральної машини покриються чималим шаром накипу. Вона має жовтувато-сірий колір і кілька сиплються текстуру при впливі.
2
Вода, в якій перевищено кількість солей, разюче відрізняється на смак від м'якої води, в якій цих солей менше. Деякі люди здатні самостійно визначити жорсткість води, спробувавши її, оскільки вона не дуже смачна.
3
У дуже жорсткій воді речовини на мильній основі повністю відмовляються милитися, тому, якщо мило в ваших руках не милиться, а шампунь тільки лише стікає по вашому волоссю, це означає, що жорсткість води у вашому будинку перевищена. У разі ж, якщо мильна піна важко змивається з ваших рук, це говорить про те, що вода з вашого крана дуже м'яка.
4
Але всі ці способи визначення жорсткості говорять лише про приблизний стані води, а для точних показників необхідно скористатися спеціальними приладами і технологіями. Наприклад, акваріумісти використовують так званий експрес-тест визначення жорсткості води, який ви можете відшукати в спеціалізованих магазинах.
5
Існують TDS-метри, які вимірюють рівень мінеральних речовин і солей, а також електропровідність і жорсткість води. Прилад коштує чималих грошей, але, саме завдяки йому, ви дізнаєтеся точний рівень солей, що містяться у вашій воді і, якщо кількість їх перевищує норму, зможете своєчасно почати боротися з жорсткістю води за допомогою захисних засобів.